Skocz do zawartości

Sałatka Na Festyn W Plenerze


Basia K

Rekomendowane odpowiedzi

W szkole mojej Ali organizowany jest coroczny festyn (na początku czerwca) Każda klasa przygotowuje ciasto i sałatkę,potem to się sprzedaje. Ja podjęłam się zrobienia sałatki...no i tu mam problem-jaką? Na pewno ma byc bez majonezu,śmietany itp jako,że to na dworze,może byc ciepło.... Wiem,że wiele sałatek można w ten sposób przygotowac,np z oliwą,ale może podsuniecie mi jakieś swoje sprawdzone pomysły?

post-4529-1209029613_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Basiu! Co prawda większość sałatek, które robię ,w swoim składzie zawiera majonez,śmietanę czy jogurt,ale znalazłam w swoim zeszycie takie,które nie zawierają tych składników, a zapewniam ,ze są dobre bo sprawdzone. Oto one: SAŁATKA RYŻOWA: Ryż ugotowany na sypko posiekane ogórki kiszone lub konserwowe papryka konserwowa jajka na twardo groszek konserwowy posiekana makrela wędzona lub tuńczyk w puszce posiekana natka pietruszki trochę oleju lub oliwy sól i pieprz do smaku Ilość składników dowolna SAŁATKA BURACZANA Z JAJKAMI I FASOLĄ: 4 buraki 20 dkg białej fasoli z puszki 2 kiszone ogórki pęczek dymki kwaśne jabłko 4 jajka ugotowane na twardo 2 ząbki czosnku sok z cytryny olej, sól, pieprz Buraki ugotowac,obrać i pokroić w kostkę.Fasolę osączyć z zalewy. Dymkę,miąż jabłka i ogórki pokroić. Dwa jajka posiekać.Przygotowane składniki polać sosem przygotowanego: z oleju wymieszanego z sokiem z cytryny,zmiażdżonym czosnkiem i doprawionym solą i pieprzem.Wymieszać. Sałatkę wyłożyć do salaterki i udekorować cząstkami pozostałych jajek. Ilość składników też jest orientacyjna i można modyfikować w/g potrzeb. Mam jeszcze przepis na sałatkę z kurczaka. Jeszcze jej nie robiłam,bo niedawno dostałam przepis. Jednak jeśli będziesz chciała to Ci go podam :shock: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAŁATKA Z KURCZAKIEM: - 40 dkg piersi kurczaka - 25 dkg kaszy kuskus - 2-3 łyżki masła - 1 średnia cebula,5 dkg dymek - 25 dkg ogórka świeżego - 1-2 ząbki czosnku - 50 dkg pomidorów - 1/2 szkl. soku z cytryny - 2 pęczki natki pietruszki - 2 gałązki mięty - 6 łyżek oliwy i 2 łtżki oleju - sól,pieprz,słodka papryka Na dużej patelni lub woku zagotować 1szkl. wody z łyzką oliwy i szczyptą soli.Zdjąć z ognia, wsypać kaszę kuskus, dokładnie wymieszać. Odstawić na 2 min. do napęcznienia. Do kaszy dodać starte na wiórki masło. Całość podgrzać kolka minut na małym ogniu ( 2-3 min.). Gotową kaszkę wymieszać widelcem. Cebulę i czosnek obrać, drobniutko posiekać, wymieszać z sokiem cytrynowym.Przyprawić do smaku pieprzem. Następnie utrzeć z pozostałą oliwą. Dymki obrać,pokroić w cienkie krążki. Pomidory i ogórek oczyścić,umyć i pokroić w kostkę.Natkę pietruszki i miętę opłukać i posiekać. Przygotowane składniki połączyć z kaszką kuskus i polać sosem winegret. Wszystkie składniki przemieszać. Sałatkę odstawić na 30 minut w chłodne miejsce. Mięso pokroic w cienkie paseczki, smażyć kilka minuy na oleju. Przyprawić do smaku solą,pirprzem i słodką papryką. Gotową sałatkę przełożyć do miseczki, na wierzchu rozłożyć paseczki mięsa. :shock: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.