Skocz do zawartości

Sałatka Z Zupek Chińskich


sylwuśka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

składniki:

- 2 zupki chińskie (u mnie Vifon, łagodna kurczakowa i pikantna 5 smaków)

- 1 puszka czerwonej fasoli

- 1 puszka kukurydzy

- 1/2 kapusty pekińskiej (ok. 0,5kg)

- 1 czerwona papryka

- 1/2 czerwonej cebuli

- 2 łyżki majonezu

- 4 łyżki jogurtu naturalnego lub śmietany jogurtowej (10%)

- słodka mielona papryka

- pieprz

Makaron z zupek pokruszyć, wrzucić do dużej miski. Fasolę i kukurydzę odcedzić (ja dodatkowo opłukałam), dodać do makaronu. Pekinkę, paprykę i cebulę posiekać, wymieszać wszystko razem. Majonez i jogurt wymieszać z przyprawami z zupek (aromatyzowanymi olejami też), papryką i pieprzem. Raczej nie ma już potrzeby solić. Polać sałatkę sosem, dokładnie wymieszać i odstawić na jakieś 0,5h, żeby makaron zdążył nasiąknąć i zmięknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość zagotowana

Myślę, że największym plusem tej sałatki jest właśnie to, że makaronu nie trzeba gotować przed wymieszaniem z resztą składników. Może i najzdrowsza ona nie jest, ale na spontaniczne spotkanie ze znajomymi jak znalazł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

kilka dni temu koleżanka w pracy zrobiła taką sałatkę, podaje składniki:

1 puszka kukurydzy konserwowej

pęczek rzodkiewki

30 dkg szynki w kawałku

20 dkg sera żółtego

ogórek konserwowy

2 opakowania serka wiejskiego

papryka czerwona i żółta

mały słoiczek majonezu

 

wykonanie:

szynkę, papryki, ogórka, rzodkiewki kroimy w kostkę, ser ścieramy na tarce z dużymi oczkami, kukurydzę odcedzamy z zalewy. Wszystkie krojone składniki dodajemy do miski, dodajemy serek wiejski z małą ilością " zalewy" , kukurydzę i majonez. Doprawiamy do smaku. 

 

Sałatka tzw śmieciucha ale smak rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Skusiłam się i zrobiłam tą sałatkę jakiś czas temu, mnie smakowała ale Twowarzysz Życia stwierdził że jej nie tknie właśnie przez ten makaron. Ja tam kiedyś lubiłam wszamać zupkę chińską i makaron mi smakuje. Bardzo dobra sałatka ale raczej nie będę jej często robić bo oprócz mnie nie ma jej kto jeść, a raczej wole gotować dla innych niż tylko dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.