Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Marra

Kto Ma Przepis Na Babkę Drożdżową?

Rekomendowane odpowiedzi

Pamietam jeszcze smak tych drożdżowych babek.... Napewno macie takie przepisy, dodajcie proszę :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepis na babkę drożdżowa z blogu mojewypieki.Jest bardzo dobra puszysta i wilgotna. Robiłam ja z polowy składników .Polecam.

http://mojewypieki.blox.pl/2008/03/Baba-drozdzowa.html

A tutaj przepis z cincin ,który mam zamiar wypróbować na święta.

http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=19726

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tutaj przepis z cincin ,który mam zamiar wypróbować na święta.

http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=19726

Wypróbowałam ten przepis, bo strasznie mnie zaintrygował, chociaż nie jestem specjalistką w drożdżowych wypiekach :D ale mimo wszystko babka była pyszna, choć muszę przyznać, że trzeba mieć cierpliwość, żeby ją zrobić :) nie wyszła tak jak bym chciała, bo nie za bardzo mi wyrosła, ale naprawdę bardzo smaczna była i to chyba prawda, bo została zjedzona jako pierwsza, także nawet okruszki po niej nie zostały :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wypróbowałam ten przepis, bo strasznie mnie zaintrygował, chociaż nie jestem specjalistką w drożdżowych wypiekach :) ale mimo wszystko babka była pyszna, choć muszę przyznać, że trzeba mieć cierpliwość, żeby ją zrobić :D nie wyszła tak jak bym chciała, bo nie za bardzo mi wyrosła, ale naprawdę bardzo smaczna była i to chyba prawda, bo została zjedzona jako pierwsza, także nawet okruszki po niej nie zostały :D

K@sia,a u mnie totalna klapa.Stara lam się bardzo,ale wydaje mi się,ze maka jest temu winna. :) post-12664-1240116789_thumb.jpg

post-12664-1240116315_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Babka drożdżowa 30 dag mąki 5 dag drożdży 6 żółtek 10 dag cukru 1 cukier waniliowy Trochę ciepłego mleka 10 dag stopionego masła otarta skórka z 1/2 cytryny 1 łyżka smażonej skórki pomarańczowej tłuszcz do wysmarowania formy Drożdże rozetrzeć z jedną łyżeczką cukru (z tego który podałam w składnikach) i trochę z mlekiem. Gdy drożdże podrosną dodać do przesianej mąki, następnie dodać ubite żółtka z cukrem, wszystkie dodatki i na końcu stopione ciepłe masło. Ciasto wyrobić tak żeby było pulchne i miękkie. Wyrobione ciasto pozostawić w cieple do wyrośnięcia. Gdy podwoi objętość, nałożyć do formy dokładnie wysmarowanej tłuszczem. Pozostawić jeszcze na 15 min. w cieple. Wstawić do nagrzanego piekarnika o temp. 180* C. piec ok. 30 min. Sprawdzić patyczkiem, gdy jest suchy, ciasto jest dobrze upieczone. Z formy wyjąć po przestygnięciu. Marra babkę można polukrować. Jeżeli będziesz chciała to podam Tobie jak zrobić biały lukier. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

K@sia,a u mnie totalna klapa.Stara lam się bardzo,ale wydaje mi się,ze maka jest temu winna. :D

bona dlaczego klapa? Na zdjęciach Twoja babka całkiem smakowicie wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

k@sia miód lejesz na moje serce. Ta babka może i smakowicie wygląda i była smaczna ,ale nie ma nic wspólnego z włoską panettone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ech tam najważniejsze że nasze babki były smaczne :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi