Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
cziki

Zupa Dyniowa

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj urządziliśmy z paczką znajomych festival wycinania dyniaka i jak wiadomo zostało dużo farszu więc postanowiłam zrobić zupę!wyszło przepysznie: duży garnek 3 szklanki bulionu 3 cebule 1 łyżeczka pieprzu sól do smaku 2 łyżeczki imbiru 1 łyżeczka curry 1 łyżeczka ziół prowansalskich bądź tymianku do gorącego buliony wsypujemy pokrojoną dynię i dusimy ją w bulionie 10 minut, cebulę podsmażamy na oliwie z oliwek i dodajemy do dyni, przyprawiamy i miksujemy blenderem, następnie zagotować i zjeść z uśmiechem :) PS: znacie inne przepisy na dynię czy wiecie coś na temat jej działania na osoby z zapaleniem jelit? mam mamę chorą, która bierze asamax od 3 lat i nigdy nie wiem czy mogę jej coś takiego podawać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam Dynię można zamarynować w lekkiej zalewie octowej, lub zrobić pyszny dżem, można też piec kawałki dyni jak ziemniaczki. przyprawia się je solą , pieprzem i ziołami, polewa olejem lub oliwą, miesza razem, na blaszke i do pieca, aż brzegi delikatnie się przyrumienią. Kawałki powinny byc większe mogą byc podłużne najlepiej ze skórką, takie łódeczki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Thoris

Ja zawsze dynię dzielę na dwie części i jedną część podsmażam razem z cebulką. Na koniec do zupy dolewam mleka, tak ok. 1/3 szklanki na litr zupy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zupa dyniowa jest super! Z grzankami smakuje rewelacyjnie;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nam ostatnio zasmakowała zupka krem z dyni z keksem gęstej śmietany i całość posypana jest prażonym słonecznikiem - mniam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zupa dyniowa nie dość, że jest smaczna to jeszcze bardzo zdrowa!! Z mlekiem kokosowym najlepsza!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi