Skocz do zawartości

Drożdżowe Puszyste


basga

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis znalazłam na blogu dorotus76-miało same pozytywne komentarze a mnie tak bardzo chciało się drożdżowego i oto jest...jeszcze cieplutkie. :mrgreen: Przepis na dwie keksóweczki. * 30 dkg mąki pszennej * 12 g drożdży świeżych lub1,5 łyżeczki drożdży suchych (6 g) * pół szklanki letniego mleka (125 ml) * 1 jajko * 50 g roztopionego masła * 45 g cukru * 1/4 łyżeczki soli a na wierzch kruszonka * 50 g miękkiego masła * 10 płaskich łyżek mąki * 4 łyżki cukru * 8 g opakowanie cukru waniliowego Mąkę wymieszać z suchymi drożdżami (ze świeżymi najpierw zrobić rozczyn), dodać pozostałe składniki i wyrobić, pod koniec dodając roztopione i przestudzone masło . Wyrabiać tak długo, aż ciasto będzie gładkie i elastyczne. Przełożyć do miski, przykryć , pozostawić do podwojenia objętości (około 90 minut).Dodam,że wyrabiałam w malakserze. Po tym czasie ciasto lekko wyrobić, wyłożyć do głębokiej keksówki o wymiarach 13 x 27 cm (lub dwóch mniejszych). Forma powinna być wysmarowana masłem i wysypana bułką tartą ale ja mam silikonowe i tego nie robiłam. Ciasto przykryć, odstawić w ciepłe miejsce do napuszenia, na 30 - 40 minut. Przed pieczeniem posmarować roztrzepanym jajkiem i posypać kruszonką. Ja nie smarowałam jajkiem po wierzchu tylko posypałam kruszonkąpost-4359-046044400 1296652030_thumb.jpg i nieskromnie powiem,że takiego puszystego drożdżowego to ja jeszcze nigdy nie upiekłam.Mąż pytał,czy jutro robię z podwójnej porcji... :wink: Tu oryginał http://mojewypieki.blox.pl/2009/08/Puszyste-ciasto-drozdzowe-z-owocami-i-kruszonka.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na blogu Doroty jest sporo wspaniałych słodkości. Ja zamierzam zrobic drożdżowe i tak nabrałam ochoty,że niedługo wezmę się za to ciasto. Polecam także z blogu biszkopt "rzucany" w tym tygodniu zrobiłam i wyszło. Basiu ależ bym zjadła kawałeczek,bo najlepiej smakuje jak ktoś zrobi.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.