Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Gagaskladtowarowroznych

Ognistoczerwony Kurczak Tandoori Masala

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wprowadzam do swojego sklepu hinduskie przyprawy z TRS .Szał aromatów sprawił,że naszła mnie ochota na coś pikantnego.Jak ma być ostro to tylko trzeba upiec ognistoczerwone kawałki kurczaka marynowanego w jogurcie.Wprawdzie w oryginale trzeba go pichcić w piecu tandoori ,ale doskonale wychodzi też w zwykłym piekarniku.

Przepis taki jaki lubię czyli "małorobotny" i prosty

Kurczak tandoori masala

mięso z kurczaka -mogą być 3-4 udka pokrojone na pałkę i podudzie,choć ja wolę kawałki piersi.

jogurt typu greckiego około 200 g

zmiażdżony czosnek2-3 ząbki

sok z limonki lub cytryny-2 łyżeczki

starty imbir-1łyżeczka

sól,pieprz i oczywiście Tandoori masala(sól i pieprz oszczędnie masali wg uznania 1-2 łyżki -ja szaleję i daję piekielne 3-4 ale to trzeba lubić)

Wymieszać jogurt z przyprawami ,włożyć do niego kurczaka -marynata musi przykryć mięso,miskę przykryć folią i odstawić do lodówki najlepiej na noc ale tyle to ja nie wytrzymuję :smile:

Rozgrzać piekarnik do najwyższej temperatury.Na wysmarowanej olejem blasze lub w formie aluminiowej ułożyć kawałki kurczaka i piec do miękkości (około 25-40min.).

Piekło w gębie :biggrin:

A na koniec dobra rada:Jesz coś ostrego ,pali-nie popijaj wodą,Uczucie palenia wzmoże się ,bo kapsaicyna nie rozpuszcza się w wodzie. Jak w reklamie: „PIJ MLEKO”,cokolwiek z nabiału-nawet kakao czy jogurt -ulga murowana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi