Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Najprostrze Ciasto Z Jabłkami

najprostsze ciasto jabłka olej jajka owoce cukier mąka proszek do pieczenia cukier wanilinowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Emillia

Emillia

Stały bywalec

• Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim kuchnia :)
    Jestem świeżo upieczoną mamą i żoną więc czas na poszukiwanie nowych inspiracji i dokształcanie swoich umiejętności kulinarnych :)

Napisano 24.07.2011 - 17:09

To ciasto jest u nas w rodzinie od bardzo dawna. Przepis dostaliśmy na ciasto z jabłkami, jednak można go wykorzystać również z innymi owocami i nie tylko... Robiłam je z gruszkami, brzoskwiniami, z czekoladą, z jagodami oraz malinami. Za każdym razem wychodziło super... Przepis jest tak prosty że każdemu powinno wyjść :smile: Składniki na ciasto: * 4 jajka * 1 szklanka cukru (ja daję troszkę więcej niż pół szklanki gdyż przy pełnej ciasto jest dla mnie za słodkie) * 1,5 szklanki mąki * 0,5 szklanki oleju * 1 cukier waniliowy * 2 łyżeczki proszku do pieczenia - JABŁKA obieramy i kroimy według uznania ( nie podaję ilości jabłek, zawsze daję "na oko" zazwyczaj jakieś 3-4 jabłka jeśli są duże) - jajka ubijamy, - dodajemy szklankę cukru, nadal ubijamy, - dodajemy cukier waniliowy, ubijamy, - dodajemy proszek do pieczenia oraz mąkę, ubijamy, - dodajemy olej, ubijamy... - dodajemy kawałki jabłka, mieszamy, - przekładamy do wysmarowanej formy, - pieczemy w temperaturze 180 przez 30-40 minut. - Podajemy posypane cukrem pudrem, bądź z polewą czekoladową, dobre jest również na ciepło z bitą śmietaną. POLECAM!!!

r e k l a m a

#2 theprisoner

theprisoner

Nowy forumowicz

• Smakowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 05.06.2013 - 21:03

Bardzo smaczne to ciasto :), jednak jest z nim trochę zabawy. Jeśli ktoś nie ma czasu, a ma dużo jabłek, to polecam zrobienie ciasteczek na cieście francuskim 

#3 Gość_nela_*

Gość_nela_*
  • Goście

Napisano 03.10.2013 - 12:56

Wlasnie pieke;narazie pachnie i wyglada super!

#4 Gość_nela_*

Gość_nela_*
  • Goście

Napisano 03.10.2013 - 14:49

Upieklo sie i jest pyszne;dodalam pare kleksow konfitury zurawinowej.pieklo sie ale 55 minut.

Similar Topics Collapse

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: najprostsze, ciasto, jabłka, olej, jajka, owoce, cukier, mąka, proszek do pieczenia, cukier wanilinowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Zmień widoczność shoutboxa Shoutbox Otwórz w nowym oknie

@  Dorota : (31 marzec 2014 - 11:27) wyspani po ostatniej zmianie czasu??
@  Dorota : (31 marzec 2014 - 11:27) bo ja nie
@  Dorota : (31 marzec 2014 - 11:27) brakuje mi tej godzinki... albo i więcej ;)
@  Dorota : (31 marzec 2014 - 11:27) pogoda też taka sobie
@  Dorota : (31 marzec 2014 - 11:27) zachęca tylko do spania
@  Dorota : (31 marzec 2014 - 11:28) ale weekend był piękny
@  Dorota : (31 marzec 2014 - 11:28) słońce grzało, a grzało - super pogoda na spacery :)
@  Dorota : (31 marzec 2014 - 11:28) pozdrawiam i miłego dnia życzę :)
@  Peerph : (31 marzec 2014 - 18:53) Gdzie najlepiej sie kierowac na studia gastronomiczne w stolicy i okolicy ?
@  AnnaK : (01 kwiecień 2014 - 12:19) Podałam Ci SGGW w W-wie. Z Google nie chcesz skorzystać, więc zatrudnij się w restauracji z dobrą kuchnią i w myśl zasady praktyka czyni mistrza ucz się zawodu w ten sposób.
@  Peerph : (01 kwiecień 2014 - 21:11) Dziekuje, ale odpisalem Ci tez godnie. Przeciez na cala stolice nie moze byc tylko jedna uczelnia godna polecenia. Mi nie chodzi glownie o umiejetnosci, a raczej o to, co lepiej bedzie dla przyszlego pracodawcy, bo, ze by dobrze gotowac nie trzeba sie az tak trudzic, jak sie ma jakies juz umiejetnosci.
@  Dorota : (17 kwiecień 2014 - 11:55) Witajcie :)
@  Dorota : (17 kwiecień 2014 - 11:56) Jak tam u Was przygotowania do Świąt??
@  Dorota : (17 kwiecień 2014 - 11:56) ja już "prawie" wszystko posprzątałam ;)
@  Dorota : (17 kwiecień 2014 - 11:56) teraz przygotowuję sobie listę świątecznych potraw
@  Dorota : (17 kwiecień 2014 - 11:56) potem zakupy
@  Dorota : (17 kwiecień 2014 - 11:57) a jutro zawijam rękawy i wchodzę do kuchni.... pffffff ;)
@  AngelaAniela : (17 kwiecień 2014 - 12:41) Witaj! Niestety mam już jutro gości, juz dziś muszę zabrac się do gotowania, lasagne z karczochami.... ale w sobotę chcę zabrać się za Twoje Coasto, Dorotko, warstwowe z toffi, więc kombinuje nad tym toffi...
@  AngelaAniela : (17 kwiecień 2014 - 12:41) (nie jestem w stanie kupić mleko skondensowane, też chrzanu nie ma!!!)
@  AngelaAniela : (17 kwiecień 2014 - 12:42) Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę Radosnego Alleluja!