Skocz do zawartości

Jaki Ekspres Do Kawy?


Justyna.K

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kilka dni temu zakupiłam cisnieniowy Saeco Talea Ring Plus w Media M.Jest to automat.Wcześniej miałam ręczny krups xp 4000.Ekspres to tylko kilkanaście procent sukcesu-kawa sie liczy i tylko to.Mam porównanie i piję rózniste kawy.Te marketowe są do .....nie nadają się do ekspresów bo są za grubo mielone i smak nie ten.Wczesniej pi8łam jacobs zielony z przelewowego i myslałam ze to naprawde dobra kawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bietkadzięki za info napiszesz mi jeszcze jakie kawy nadają sie do ekspresu ciśnieniowego???Ma on funkcję tą do capucino ten twój model??? :arrow:

bietka przed chwila weszłam na internet żeby zobaczyć ten twój model czy ty naprawde wybuliłaś tyle kasy ;-) ????

o kurcze .................tyle to ja nie mam :arrow: na taki wypasiony model napewno było warto jak sobie go chwalisz ???Jak się spisuje w codziennym użytku??? :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesć Justynko.Ja już wcześniej na forum pisałam co nieco o expresie do kawy ale wtedy chodziło mi o przepisy na dobrą kawę i rad mi udzielono .poszukaj sobie tego tematu ,jest w temacie o sprzetach AGD.Ja mam expres do kawy cisnieniowy Zelmera i jestem bardzo zadowolona .Jak narazie nie szwankował a kawa jest pyszna z niego.Wcześniej eksperymentowałam z tymi kawami żeby znależc jakąś dobrą teraz jestem na etapie takie smakowej ,którą kupuję w specjalnym sklepie gdzie tam są różne smaki kaw ,różne gatunki z różnych krajów i tam jest w ziarnach i na miejscu mielą ile tak sobie zyczysz .Ja ostatnio kupiłam 15dag(16zł)na spróbę meksykańskiej ,bardzo dobra.Sklepy tego typu (świat kawy i herbaty )można znależć w większych miastach ,widziałam też w pasażach kilku hipermarketów.Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://blackcoffeeroasters.pl/ tu kupuję kawę-można poprosić o zmielenie i nie musisz wówczas kupować młynka do mielenia bądz wypasionego ekspresu.Testuję od nich ten zestaw arabik i smakuje mi Mexico/delikatan,czekoladowa,Java jampit-mało kwaśna czekoladowa/ te są dobre i polecam.Ale lubie takie samki-nie kwaśne z czekoladową nutą.Teraz mam w ekspresie Kenya i ta zdecydowanie nam nie smakuje.Możesz powiedzieć ze jesteś z forum cafe prego/polecam to forum dla kawoszy/ i masz 10 % znizki.Mój ekspres to pełen automat i fakt drogi jest.Ale mozna kupić model ręczny saeco/sprawdz ceny np na ceneo,skapiec/ za 300-400 zł i też będzie kawa smakowała.Musi mieć 15 bar.Promocja na taki była w Euro AGD sprawdz na ich str.internetowej.Po tych testach z ekspresem ręcznym, automatem i przelewowym moim zdaniem jezeli ktoś ma zamiar nadal kupować kawę ogólnie dostępną w marketach to powiem że nie ma duzej róznicy w smaku-jest tylko mocniejsza.Dobrze by było abys mogła posmakowac u kogoś kawy z takiego ekspresu bo mozesz sie rozczarować i szkoda tylko kasy.Przed zakupem sprawdz też ceny na allegro.Za Krupsa w Media M dałam 600 zł a na allegro był po 400.W Media M.sa teraz raty 0%.Mieszkam w woj Warm-mazurskim -zapraszam na testy kawy i ekspresów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czesć Justynko.Ja już wcześniej na forum pisałam co nieco o expresie do kawy ale wtedy chodziło mi o przepisy na dobrą kawę i rad mi udzielono .poszukaj sobie tego tematu ,jest w temacie o sprzetach AGD.Ja mam expres do kawy cisnieniowy Zelmera i jestem bardzo zadowolona .Jak narazie nie szwankował a kawa jest pyszna z niego.

Przeczytałam Twojego posta i postanowiłam kupić sobie tego Zelmera, już jest w drodze do mnie. Powiedz, jaką kawę byś mi poleciła? Ostatnio posmakowała mi Lavazza,ale jeśli jest jeszcze cos lepszego to czemu nie.

Będę wdzięczna za szybką odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałam kilka postów wyzej gdzie kupuję kawę http://blackcoffeeroasters.pl/ mozesz zadzwonic do nich powiedziec co lubisz i doradzą Ci.Ja na pierwszy raz kupiłam ten polecany zestaw arabik.Testuje je po kolei i szukam swoich smaków.Jezeli nie masz młynka zarnowego to mozesz poprosić o zmielenie.Ktoś w innym poście pisal ze w Makro będzie od 27 promocja na kawy-m.in na Illy/w puszce/z czerwonym paskiem-szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUSTYNKO-jeśli nadal Cię interesuję expres to w makro od wtorku będzie taki,który robi tez cappucino,ciśnieniowy VIA VENETO DE LUXE za 279.38zł,taki srebrny,moc 1050W,ciśnienie pompy 15bar,poj.1.5litra,firmy SAECO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poogladałam w internecie ładny ten ekspres i co ważne 100zł tańszy niż normalnie kosztuje ok 380 zł. Co myślicie o tej firmie, zna ją ktoś bo ja pierwsze słyszę z tego co mi pisałyście to 15 bar i ten typ tak ma to chyba dobra maszynka.Co doradźcie. :razz: Tak nadal chcę kupić ekspres.pozdrawiam :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.