Skocz do zawartości

Loveeat_pl

Smakowicze
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Loveeat_pl

  1. a jakie studia, jeżeli można zapytać ?
  2. zagotowałbym je w occie z białego wina lub jabłkowym, oczywiście bez nasion - to w nich jest najwięcej kapsaicyny, substancji odpowiadającej za ten piekielny "smak". pobawiłbym się w rozcieńczenie tego sosu pieczoną, słodką papryką. przetrzyj całość, dopraw cukrem trzcinowym, solą i może stać miesiące w lodówce. o ile wytrzymasz :F
  3. ja polecam sos z sera z przerostem niebieskiej plesni. będzie romantycznie i smacznie! wlewasz do rondelka białe, półsłodkie wino, redukujesz je do momentu wyparowania alkoholu. potem dodajesz śmietankę 30% (najlepiej zwykłą śmietanę która zbiera się nad świeżym mlekiem) do tego pokruszony ser z niebieską pleśnią. doparawiasz świeżo startą gałką muszkatołową, oraz solą i białym pieprzem. pyyycha.
  4. Loveeat_pl

    Rosołek

    tak jak napisała koleżanka wyżej szumowiny zbiera się a w celu poprawy klarowności płynu, a same to szumowiny to nic innego jak 100% białko. fajny przepis Justynka108, imho to bardziej bulion jak dla mnie. mój przepis na rosół jest następujący: 1 kapłon (to bardzo ważne aby uzyskać pożądany przeze mnie smak) marchewka pietruszka seler (z nim ostrożnie bo ma intensywny smak) por przypalona, nieobrana z łupin, cebula uderzony ręka, nieobrany z łupin, czosnek suszony grzyb suszone jabłko i śliwka. z przypraw: liśc laurowy, ziele i kawalątek goździka oraz kilka ziarenek kminku a żeby był to bulion dodaje jeszcze: pomidor migdały czerwone wino różne rodzaje czerwonego mięsa i dziczyzny kapusta włoska polskie owoce które mam pod ręką upieczone kości bouqet garni oczywiście zasadnicza różnica pomiędzy rosołem a bulionem jest taka, że rosół gotujemy pod przykryciem a bulion bez pokrywki. pamiętamy aby oczyszczać płyn z szumowin. optymalna temperatura dla obu zup to 80C, a czas gotowania to min. 3,5h dla rosołu i 12h dla bulionu. zupę solimy minimalnie w trakcie i doprawiamy na koniec.
  5. przy zagęszczeniu jakiejkolwiek potrawy mąką pszenną musimy poddać ją obróbce cieplnej. robimy to aby rozkleić łańcuchy skrobiowe na krótsze, czyli takie które przyswajamy. w ten sposób znika również "mączysty" smak potraw. do zagęszczenia używamy najczęściej: zaklepki, czyli zawiesiny zimnej wody z mąką lub zasmażki czyli usmażonej mąki. preferuje w tym przypadku użycie zaklepki gdyż zasmażka sprawdzi się tylko wtedy, kiedy płyn jest zimny. podczas dodawania należy pamiętać o ciągłym mieszaniu oraz przegotowaniu zagęszczanej potrawy przez co najmniej 7-10 minut.
  6. Czołem wszystkim użytkownikom serwisu Smaczny.pl! Blog gastronomiczno-fotograficzny Loveeat jest połączeniem pasji dwóch osób - Agnieszki Kamińskiej i Łukasza Puchalskiego. Agnieszka jest z wykształcenia grafikiem, wszystkie piękne loga, plakaciki i część zdjęć są właśnie jej. Łukasz ukończył studia gastronomiczne, które podparł praktyką pracy w restauracji, do niego należy smak Loveeata, a także fotografie. To co robimy aby Loveeat nie był kolejnym kulinarnym fotoblogiem to technologiczne podejście do tematu kuchni i smaku a także piękna oprawa artystyczna. Chcemy aby nasz blog był inspiracją dla każdego miłośnika pysznego jedzenia, nawet kiedy umiejętności kulinarne kończą się bułce z masłem i żółtym serem. My nie jakościujemy smaku, coś co jest pyszne obroni się zawsze. Bo za tym stoi na straży nasze serce.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.