Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Marcin

Jak Bronicie Się Przed Upałem?

Jak bronisz się przed upałem?  

22 użytkowników zagłosowało

1. 1.

• Baaaaardzo gor?co
      8
    • Bardzo gor?co
      6
    • Gor?co
      4
    • Ch?odno (????!!)
      4
  2. 2.

• Klimatyzacja
      4
    • Wentylator
      10
    • Parasol/?aluzje
      7
    • Wcale - jest mi ?wietnie w takim upale
      1

Rekomendowane odpowiedzi

Strasznie ostatnio gorąco - jak się przed tym bronicie? Ja w pracy mam na szczęście klimatyzację - inaczej byłoby nie do zniesienia - jak otwieram okno lub wychodzę z pracy to czuję się jak na patelni (taki kulinarny akcent w tym temacie :-) ) A w domku ostatnio dostałem na urodziny jej namiastkę - wentylator - też całkiem fajne urządzenie. Zawsze lepiej jak to upalne powietrze się porusza :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ufff. Wczoraj było trochę chłodniej bo się zachmurzyło - ale dzisiaj znowu słoneczko :-) Nawet rano w radiu jeden człowiek mówił, że korzystając z ładnej pogody przespacerował się do pracy - gdy go zapytano "jakiej ładnej? - przecież jest chłodno i chmurno" - powiedział "no właśnie" :-) Cóż. Byle do zimy... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dziś usłyszałem że szczyt gorących temperatur jest jeszcze przed nami...koniec lipca ma być strasznie upalny choć często "wicherki" z TV się mylą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Och,tak chciałabym by było już lato-mogłabym zasłonić okno przed słońcem,włączyć wiatrak a nawet poopalać ramionka przez okno na 3 piętrze! Mam już dość wiatru i deszczu-aby do lata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja preferuję raczej późną wiosnę :arrow: Rozsądny kompromis między zimą a latem ;-) Chociaż obecnie to już nic nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co racja to racja a klimat się nam ociepla i tyle. Pozdrawiam cieplutko z mokrego Krakowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

znów przyjdzie maj...a z majem bzy....-pamietacie taka piosenke bajmu- (hmmm ci starsi bo młodociani pewie nie :arrow: hiih no wiec kochani-niedlugo wiosna damy rade..a latem jak smigniemy schudniete to bedzie dopierojazda ;-) aaa mi sie chce słoneczka :arrow:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Och,tak chciałabym by było już lato-mogłabym zasłonić okno przed słońcem,włączyć wiatrak a nawet poopalać ramionka przez okno na 3 piętrze!

Mam już dość wiatru i deszczu-aby do lata.

AŻ MI SIE WIERZYĆ NIE CHCE, ŻE NIESPEŁNA 4 M-CE TEMU SAMA TO PISAŁAM :sad:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:razz:  Czasem tak bywa - jest zimno a chcemy lata , jak jest lato chcemy chłodu , jak tu zrozumieć człowieka ni tak ni tak , kto dogodzi takim marudom jak człowiek ?hihihi :sad: :roll: :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja sposób na upały podpatrzyłam będąc we Włoszech. Mianowicie rano zasłaniam zasłony w oknach , zamykam okna i tak na cały dzień. Wieczorem jak zrobi się chłodniej i zajdzie słońce, to otwieram okna. Sposób się sprawdza, bo w domu panuje przyjemny chłodek, a na polu skwar. A z ta klimatyzacją to nie do końca dobrze, bo skoki temperatur nie są za zdrowe. No i w klimatyzowanym pomieszczeniu wilgotność powietrza jest duża. Co nie zmienia faktu, że jest przyjemnie, no i mózg pracuje a nie broni sie przed "usmażeniem". Pozdrawiam tych "wybranych", którym upał nie przeszkadza. :sad: :roll:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marra - masz całkowitą racje z tymi zamkniętymi oknami i zasunietymi zasłonami. Wprawdzie ja okna lekko uchylam , ale kupiłam sobie ( w Belgii)specjalne żaluzje do okien -przeciwsłoneczne. Niestety nie wiem gdzie w Polsce można takie kupić. Polecam, bo sie bardzo dobrze sprawdzają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A możesz dołączyć ich zdjęcie? :sad: :roll: :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że chodzi o żaluzje montowane "na zewnątrz" okien. Ja osobiście marzę o takich. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy one są z takiej jakby siateczki czy raczej przypominają standardowe żaluzje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi