Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
M@lgosia

Wiśnie Z Cytrynową Nutką - Rewelacja!

Rekomendowane odpowiedzi

Składniki:

- 1 kg wiśni

- jedna cytryna

- żelfix 2:1

- 50 dag cukru

Wiśnie umyć i wydrylować. Cytrynę sparzyć, wyszorować, obrać skórkę i pokroić ją w drobniutkie paseczki.

Wiśnie i skórkę cytrynową przełożyć do garnka, dodać żelfix i mieszając zagotować.

Następnie dodać cukier i nie przerywając mieszania, gotować 3 minuty. Garnek zdjąć z ognia i z powierzchni usunąć wytworzoną pianę. Tak przygotowaną masą napełnić słoiki, dokładnie zakręcić i na 10 minut odstawić do góry dnem.

Dżem jest bardzo prosty w przygotowaniu a efekt jest przepyszny :-) :-) :) POLECAM!

(przepis zaczerpnęłam z Przepisy Czytelników)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, dałam skórkę z cytryny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ! Czy te wiśnie są podobne do tych które podają do gofrów ? Jadłam taki dżem czy to konfitura z wisni ....wiśnie pozostają całe w gęstym syropie ........? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, na to pierwsze pytanie Dorotko jest mi trudno odpowiedzieć, bo nie wiem jakie wiśnie podają do gofrów :D , ale wydaje mi się, że dżem z tego przepisu mógłby się nadać, bo wiśnie pozostają całe w syropie i to ładnie się prezentuje :D To jest dżem z wiśni. Soku z cytryny się nie dodaje, tylko skórkę. Powodzenia i smacznego :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję Dorotko za informację .....właśnie chodzi mi o te całe wiśnie /nie rozgotowane/ w syropie . Jeszcze w moich stronach wiśnie nie dojarzałe jak należy ,muszę poczekać trochę ... i wypróbuję przepis .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wisienki wyszły pyszne :D Mam jednak pytanko do osób, które już je robiły. Co się stało z waszą skórką od cytryny? Pytam ponieważ u mnie pozostała bez zmian a widzę na ostatnim zdjęciu u Dorotki, że u niej nie ma śladu po skórce!?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi