Skocz do zawartości

Czereśniowa Pokusa


siula

Rekomendowane odpowiedzi

CIASTO: 6 jajek 20 dag cukru łyżeczka startej skórki cytrynoej 15 dag mąki tortowej 15 dag mąki ziemniaczanej 3 łyżeczki proszku do pieczenia 1 kg wydrykowanych czereśni KRUSZONKA: 20 dag mąki tortowej lub krupczatki 10 dag masła lub margaryny 10 dag cukru łyżeczka cynamonu Białka ubić z cukrem na sztywną pianę.Dodawać po jednym żółtku.Na puszystą masę dodać przesiane obie mąki wymieszane z proszkiem do pieczenia i skórkę cytrynową.Wszystko delikatnie,ale dokładnie wymieszać.Ciasto przelać do przygotowanej formy o wymiarach 25x36cm.Równomiernie rozłożyć na cieście czereśnie.Na kruszonkę wymiszać mąkę,masło,cukier i cynamon,a następnie palcami rozkruszyć ją na całej powierzchni ciasta.Piec w temperaturze 180 stopni przez 35-40 minut.Pychotki:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Upiekłam to ciasto, jak dla mnie PYCHA, gdyż uwielbiam czereśnie :grin:

post-8-055200400 1309515261_thumb.jpg

Zrobiłam je dwa razy i tak:

:grin: przy pierwszym wypieku nie obsypałam czereśni mąką i upadły na dno (też ładnie to wyglądało :razz:) i potem zmieniłam składnik w kruszące - użyłam mąki ziemniaczanej i zamiast cynamonu dałam łyżeczkę soku z cytryny (to przez pomyłkę, bo mi się przepisy pomyliły :oops: )

Ale ciasto wyszło pyszne takie z nutką cytrynową, posypka wyszła krucha, słodka i wyglądał jak biały ser, niektórzy myśleli, że to ciasto owocowo-serowe :)

Pierwsza wersja wyglądała tak:

post-8-073014200 1309515290_thumb.jpg post-8-049699400 1309515307_thumb.jpg

:D przy drugim wypieku obsypałam czereśnie mąką (nie opadły), dodałam jeszcze 2 garście czarnych porzeczek (bo miałam ;)) i kruszonkę zrobiłam zgodnie z podanym przepisem (cynamonową), wyszło równie pycha i jak pachniało :)

Druga wersja wyglądała tak:

post-8-004157600 1309515328_thumb.jpg post-8-028555100 1309515363_thumb.jpg

Podsumowując polecam to ciasto, bo bardzo szybko się go robi (około 10 minut, w czasie ubijanie jajek przygotowujemy owoce i kruszonkę) i jest smaczne :-P

Dziękuję za ten przepis i pozdrawiam autorkę :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.