Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Solka

Sałatka Gyros

Rekomendowane odpowiedzi

Zachęcam wszystkich do wykonania niezwykle łatwej i smacznej sałatki. Z całą pewnością będzie idealną propozycją dla wielbicieli mięsa drobiowego. Sałatka ta jest niezastąpiona podczas imprez na świeżym powietrzu. Mamy piękny wrzesień, więc z całą pewnościa nie zabraknie okazji, aby spotkać się ze znajomymi i przy okazji wypróbować przepis. :) :) :)

„Sałatka gyros”

Składniki:

• 0,6 kg piersi z kurczaka

• 10 ogórków konserwowych

• 3 cebule

• 1 łyżka musztardy

• 1 łyżka przyprawy „Kebab – gyros”

• ketchup

• 1 słoik majonezu

• kapusta pekińska

• 1 łyżka oleju

• szczypta soli

Mięso z kurczaka pokrojone w kostkę obtoczyć w przyprawie „Kebab – Gyros”, wstawić do lodówki na 1 godzinę. Rozgrzać na patelni olej i dodać filet. Lekko podsmażyć, dodać musztardę. Wymieszać i smażyć jeszcze kilka minut. Wystudzone mięso przełożyć do miseczki (najlepiej szklanej), a na nie układać kolejno warstwy:

-cebula pokrojona w półksiężyce,

-ketchup,

-ogórki pokrojone w cienkie plasterki,

-majonez

-poszatkowana kapusta pekińska.

Ostatnią warstwę lekko posolić. Podawać na zimno jako przystawkę lub z bułką „ciapatą”jako osobne danie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

właśnie wczoraj na urodzinach u bratowej jadłam to cudo , naprawde super ,ale bratowa nie chciała dac mi przepisu , a tu prosze jest ,niech się bratowa wypcha , dzięki dziewczyny,wdzięczna kaśka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sałatka super! Zrobiłam ją w niedzielę i wszystkim smakowała. Pozwoliłam sobie jednak na małą modyfikację - wymieszałam wszystkie składniki i dodałam kukurydzę :-) Pycha!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi