Skocz do zawartości

Jak Długo Mrozicie Różnego Rodzaju Potrawy?


Lena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :P Mamy już wątki co można zamrażać, czego nie powinno się zamrażać, ale nie ma żadnych informacji co i jak długo można mrozić, więc pozwoliłam sobie założyć ten oto mój pierwszy wątek ;) Jak długo mrozicie mięso, sporządzone potrawy, warzywa? Wiele razy zdarzyło mi się zamrozić ŚWIEŻE mięso i po kilku dniach po odmrożeniu było obślizgłe, cuchnące :P Nie wiem jakie czynniki wpływają na to, że niektóre mięsa po odmrożeniu tak właśnie reagują :-D Mam lodówkę z elektroniczną regulacją temperatury, więc staram się stosować do zaleceń w jakiej temp. i co należy mrozić :P Proszę wpisujcie tu swoje propozycje i cenne rady ;) Pozdrawiam Lena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wiecie,że można zamrozić surowe ciasto drożdżowe?Trzeba je podzielić na porcje i zapakować do foliowych torebek.Tak możemy przechowywać je max.2 miesiące.Przed użyciem rozmrażamy je w temp.pokojowej,zagniatamy i zostawiamy do wyrośnięcia. Upieczone ciasto drożdżowe też można mrozić-zapakowane w torebki foliowe. chleb-4mce smietana-w plastikowych pojemniczkach-6mcy masło/w oryginalnym opakowaniu/6mcy jajka-bez skorupek w małych pojemniczkach-10mcy ciasta-zawinięte w folię spożywczą-6mcy zupy i potrawy gotowane-małe porcje w plastikowych pojemnikach-do 6mcy. ryby smażone-w woreczkach-do 6mcy kiełbasa-w folii aluminiowej-2mce kotlety wieprzowe-porcje zawinięte w folię aluminiową-6mcy mięso mielone-w pojemniczkach-2mce wolowina gotowana-w folii aluminiowej-10mcy. Powyższe dane spisałam z instrukcji od zamrażarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam chłodziarko - zamrażarkę, otwierając zamrażarkę wewnątrz na drzwiczkach mam rysunki i podane okresy zamrażania, a oprócz tego dane również są w instrukcji. wieprzowina chuda 6 - 8 miesięcy mięso wołowe 8 - 12 miesięcy cięlecina 6 - 8 miesięcy podroby 3 - 4 miesięcy drób 6 - 8 miesięcy ryby 2 - 4 miesięcy warzywa 5 - 9 miesięcy owoce 8 - 9 miesięcy ciasto 5 - miesięcy lody 6 miesięcy zupy gotowane 3 miesiące Basga dziękuję za podanie obszerniejszej informacji na temat zamrażania, napiszę sobie w notatniku. Niewiedziałam że można zamrozić ciasto drożdżowe, wiadomo mi było tylko o zamrażaniu ciasta francuskiego i kruchego. Najlepszymi materiałami do zamrażania są: woreczki, rękawy lub arkusze z folii polietylenowej, aluminowej lub celofanu oraz garnki lub pojemniczki emaliowane z pokrywkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj INA. Ja wcześniej też nie wiedziałam ale dostałam WIELKĄ KSIĘGĘ CIAST i tam to wyczytałam. Jednak to prawda,że człowiek uczy się przez cale życie a i tak wszystkiego nie wie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.