Skocz do zawartości

Rogaliki Krucho-drożdżowe


Rekomendowane odpowiedzi

Składniki: 4 szklanki mąki, 20dkg margaryny, 2 żółtka, 1 łyzka cukru, 5 dkg drożdży, 1 szklanka kwaśnej śmietany. Mąkę z margarną i cukrem posiekać na stolnicy, dodać drożdże rozrobione w śmietanie, wbić 2 żółtka, zagnieść, rozwałkować i formować rogaliki nadziewając marmoladą. Nie zapomnieć upiec! SMACZNEGO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno są smaczne ,ja z podobnego przepisu [tylko daję więcej drożdży]robię pierożki z jabłkami.Wycinam szklanką kółka ,nakładam smażone jabłka i zlepiam jak pierogi.jeżeli byłby ktoś chętny to podam dokładnie.Muszę spróbować teraż rogalików z twojego przepisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was!!! Napewno skożystam z przepisu na rogaliki, wydaje się bardzo prosty ale napewno rogaliki wychodzą smaczne. Bardzo mnie też interesuje przepis na pierożki z jabłkami. Czekam na Twój przepis Apsik z niecierpliwością. Pozdrawiam Amelia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję składniki na pierożki. 4 szkl mąki 1 margaryna około 10 dag drożdży[nie więcej] 1 szkl kwaśnej śmietany 1 jajko cukier waniliowy Wszystko zagnieść i wyrobić ciasto jak na pierogi, musi być miękkie.Rozwałkować ciasto i jak napisałam wcześniej wycinać szklanką kółka nakładać jabłka i zrobić pierożek.Posmarować jajem ,posypać cukrem i upiec na złoty kolor, można polukrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Kiedyś dawno temu podałam w tym temacie na prośbę Amelii mój podobny przepis...wczoraj piekłam i wstawię fotki na zachętę bo niedrogie a smaczne i szybkie. Mam nadzieję Reniu ,że się nie pogniewasz że zaśmiecam Twój temat...pozdrawiam i zachęcam-może ktoś się skusi.

post-3528-1233325859_thumb.jpg

post-3528-1233325946_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne i apetyczne zdjęcia Elu!!! Aż ślinka cieknie. Pewnie, że się nie gniewam, bo nie ma o co. W sumie oba przepisy są podobne, tylko w moim jest o połowę drożdży mniej. Może ktoś się skusi na ich upieczenie. Szybko się je wyrabia i są bardzo smaczne. Pozdrawiam. :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Zbliża się 11 listopada i u mnie, w okolicach Poznania, sezon na rogale świętomarcińskie :mrgreen: Ja chciałabym upiec w tym roku rogaliki ale nigdy wcześniej tego nie robiłam i nie wiem o jaką śmietanę chodzi w tym przepisie (jakiej konsystencji). Czy to ma być gęsta, kwaśna śmietana? (ile % ?) I w tej gęstej śmietanie rozmieszać drożdże, tak? Moje pytania mogą się komuś wydać śmieszne ale nie mam pojęcia więc wolę zapytać. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się 11 listopada i u mnie, w okolicach Poznania, sezon na rogale świętomarcińskie :mrgreen:

Ja chciałabym upiec w tym roku rogaliki ale nigdy wcześniej tego nie robiłam i nie wiem o jaką śmietanę chodzi w tym przepisie (jakiej konsystencji). Czy to ma być gęsta, kwaśna śmietana? (ile % ?) I w tej gęstej śmietanie rozmieszać drożdże, tak? Moje pytania mogą się komuś wydać śmieszne ale nie mam pojęcia więc wolę zapytać.

Będę wdzięczna za szybką odpowiedź :neutral:

Witaj! Twoje pytania wcale nie są śmieszne a jesteśmy tu między innymi po to, by sobie pomagać. Śmietana ma być gęsta i kwaśna. Może być 18% lub 12%, jak wolisz. W niej trzeba rzeczywiście rozmieszać drożdże. Życzę udanego wypieku i pozdrawiam. Renia :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu Droga, bardzo Ci dziękuję za błyskawiczną odpowiedź! Rogaliki będę robić we wtorek i na pewno dam znać jak wyszły. Trzymaj za mnie kciuki :mrgreen: Również pozdrawiam ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.