Skocz do zawartości

Placek Kubuś


mela

Rekomendowane odpowiedzi

Oto pyszny smakołyk BISZKOPT Z 6 JAJ SKŁADNIKI 6jaj 1szklanka cukru 1szklanka mąki 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia WYKONANIE Białka ubić na sztywno dodać cukier i żółtka.Dodac mąkę zmieszoną z proszkiem i lekko wymieszać. Albo upiec swój sprawdzony biszkopt SKŁADNIKI 1litr Kubusia<smak, jaki kto lubi> 3 budynie śmietankowe z cukrem Ugotować budyń w/w składników WYKONANIE Przekroić biszkopt i przełożyć gorącym budyniem 0,5 litra śmietany 30% ubić dodać 1 łyżkę cukru pudru,do tego dodać 2 lekko stężone galaretki cytrynowe rozpuszczone w dwóch szklankach wody i położyć na biszkopt,posypać startym" GRZEŚKIEM" Smacznego powiem tylko, że moim dzieciom bardzo smakował i nie tylko:))))))))))))

Oto__pyszny_smako_yk.doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To jest ulubione ciasto moich dzieci tylko trochę inaczej je składam.Biszkopt piekę na 4 jajkach i go nie przekrawam,wylewam na ciasto budynie z kubusiem,układam na gorącym herbatniki i na wierzch daję śmietanę ubitą z zagęstnikami,posypuje gorzką czekoladą.Może być bez herbatników,polecam to ciasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukałam coś dla dzieciaków i powiem, że bardzo mnie zainteresował ten przepis, trochę w wykonaniu przypomina mi Lambadę zamieszczoną przez Dorotkę, ale na pomysł użycia zamiast soku pomarańczowego np.Kubisia to chyba bym nie wpadła. Może zrobię to ciacho na urodziny chłopców (obydwóch mam akurat z kwietnia) w formie tortu. Mam tylko pytanie, czy masa budyniowa po stężeniu jest krucha i w miarę łatwa do krojenia, bo przyznam się, że robiłam podobną masę z soku pomarańczowego ale użyłam do niej masła? (pewnie i smak przez to inny). Czekam na odpowiedź :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie galaretek:czy rozpuszcza się je w mniejszej ilości wody czy zgodnie z inofrmacją na opakowaniu?Czasami jest to dosyć istotne, aby masa nie wyszła za twarda albo znowu za miękka. Czekam na opowiedź. Z pozdrowieniami, Justyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melu, dzięki za szybką odpowiedź, tak sobie właśnie myślałam, że galaretki muszą być rozpuszczone w mniejszej ilości wody. Kasiu, zaś co do Kubusia, to nie mam pojęcia jakiego Ci doradzić, gdyż chłopców mam małych i nawet takiego z bananem wypiją (dla mnie jest okropnie mdły), może jakaś multiwitamina, albo z coś z pomarańczą lub jabłkiem, sama takie czasami pijam i są całkiem niezłe. Może Mela będzie miała jakiś pomysł. Pozdrawiam, Justyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Melu. Ciasto dzisiaj zrobiłam , jest pyszne!!!!!!Dzieci zą zachwycone, smakuje rewelacyjnie :razz: . Było trochę 'straszno i smieszno' podczas gotowania budyniu ale wszystko skończyło się dobrze. Dzięki za pyszny przepis , polecam wszystkim spróbujcie bo warto.Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.