Skocz do zawartości

Kurczak Carbonara


kitka31

Rekomendowane odpowiedzi

KURCZAK CARBONARA

SKLADNIKI:

2 lyzeczki oliwy z oliwek

20 dkg pancetta (to rodzaj wloskiego boczku, jesli niedostepny, moze byc oczywiscie zastapiony tradycyjnym), pokrojony na kostke

2 lyzeczki drobno posiekanego czosnku

2 1/2 szklanki gestej slodkiej smietany

1 szklanka swiezo startego sera Parmesan

8 duzych zoltek

1/4 szklanki swiezo posiekanych lisci bazylii

1/4 szklanki swiezo posiekanych lisci pietruszki

sol

1/2 kg spaghetti

4 szklanki upieczonego calego kurczaka (drobno posiekany, moze byc z poprzedniego dnia)

swiezo zmielony pieprz

1/2 szklanki orzechow wloskich, posiekanych, utostowanych

1 lyzka swiezo startej skorki z cytryny

SPOSOB PRZYRZADZENIA:

Wrzuc pancetta/bekon na ciezka, duza patelnie. Usmaz az jest chrupki/brazowy, okolo 8 minut.

Pod koniec smazenia dodaj czosnek (czosnek staje sie gorzki jesli trzymany zbyt dlugo na ogniu).

W duzej misce zmieszaj razem: smietane, ser, zoltka, pietruszke i bazylie.

Miedzy czasie zagotuj posolona wode. Dodaj spaghetti i gotuj do momentu "al dente", okolo 8 minut.

Czasami przemieszajac. Zlej wode.

Dodaj upieczonego/drobno pokrojonego kurczaka do pancetta i czosnku (jesli potrzeba odlej nadmiar tluszczu z bekonu). Nastepnie dodaj spaghetti i miksture kremowa. Wymieszaj wszystko dobrze na nisko-srednim ogniu az kurczak sie zagrzeje i sos pokryje gesto spaghetti, okolo 4 minuty (nie doprowadz do zagotowania bo jajka moge sie zciac i skonczysz z jajecznica). Dopraw makaron do smaku sola i pieprzem jesli potrzeba (prawdopodobnie bekon da wystarczajaco duzo soli). Przetransferuj danie na duzy polmisek. Przysyp orzechami wloskimi oraz potarta drobno skorka z cytryny.

Smacznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialam na samym poczatku; oliwe z oliwek wrzucamy na samym poczatku na patelnie zanim wrzucimy pancetta (bekon ten z reguly jest o wiele chudszy), jesli nasz bekon jest tlusty mozemy ominac calkowicie dodanie oliwy. Mam nadzieje, ze nic innego nie pominelam. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry sposób na mięso z rosołu,czesto mi zostaje właśnie kurczak z rosołu i wtedy podsmażałam obrane mięsko z cebulką i śmietaną ale teraz wypróbuję carbonarę,pozdrawiam,pa,pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basga, coz za swietny pomysl!! O wiele prosciej i dwa w jednym :razz: Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

kitka31: wspominałem Ci jakiś czas temu w prywatnej wiadomości, że Twój przepis czeka w kolejce do zrobienia. jak widać na załączonym obrazku w końcu go zrobiłem i bardzo nam smakowało.

post-5244-1184655541_thumb.jpg

na mnie szczególne wrażenie zrobiła ta skórka z cytryny, która świętnie złamała smak całej potrawy. dzięki za przepis.

pozdrawiam

andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.