Skocz do zawartości

Kapary


amelia1

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie do czego mogę urzyć kapary?? Dostałam dwa małe słoiczki od znajomej, ale wcześniej nigdy nie jadłam nic z kaparami i nie wiem do czego mogę ich użyć. Jak macie jakieś pomysły to proszę napiszcie. Dziękuję i pozdrawiam Amelia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję DeLarge za linka!!! Nawet nie wiedziałam, że mają takie duże zastosowanie :razz: A czy ktoś robił już danie z kaparami. Jak tak to może podzieli się ze mną przepisem. :razz: Np na jakiś sosik. Z góry dziękuję i pozdrawiam Amelia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delarge ja rownież dziękuję. Kaparów nigdy nie moczyłam, a są bardzo słone i dzięki Tobie teraz wiem jak postępować. Amelio mam przepis na sałatkę z kurczakiem, ziemniakami, warzywa, jajka, kapary i oliwki z papryką i do tego sos. Jeżeli będziesz chciała mogę podać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Amelio!!! Sałatka z kurczakiem i ziemniakami pierś z kurczaka - 30 dag 1/2 kg ziemniaków 25 dag cebuli 20 dag selera 20 dag marchewki 15 dag ogórka kiszonego 3 jajka 1 główka sałaty 3 łyżki kaparów 8 oliwek nadziewanych papryką sól Sos po 2 łyżki śmietany 18 %, majonezu i jogurtu 1 łyżeczka łagodnej musztardy 1 łyżka posiekanego koperku sól, pieprz Ziemniaki ugotować w łupinach w posolonej wodzie, odcedzone, ostudzone obrać. Cebulę, marchewkę i seler obraną i opłukaną, pokroić w kostkę i gotować 20 min z mięsem w posolonej wodzie. Mięso wyjąć, ostudzić i pokroić w kostkę. ( wywar wykorzystać do zupy) Przygotować sos: śmietanę wymieszać z majonezem jogurtem i koperkiem Doprawić musztardą solą i pieprzem Ziemniaki pokroić w talarki łyżkę kaparów posiekać ogórek zetrzec na tarce połączyć z mięsem wymieszać i wstawić do lodówki Jajka ugotowane na twardo posiekać Sałaterkę wyłożyć liśćmi sałaty Sałatkę wyjąć z lodówki polać sosem dodać posiekane jajka lekko wymieszać a następnie przełożyc do salaterki formujac piramidę Posypać całymi kaparami i pokrojonymi oliwkami w plasterki> wystarcza na cztery do pięć porcji Amelio wybacz że jest brak kropek i przecinków nadusiłam myszkę po prawej stronie i za długo przyczymałam i nie mogłam prawidłowo już stawiać znaków Pozdrawiam serdecznie i pamiętaj że kapary są bardzo słone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ineczko!!! Bardzo Ci dziękuję za ten wspaniały przepis. Napewno sałatka będzie suuuper smaczna :wink: Dziękuję za rady, będę pamiętała, że są słone. Nie przejmuj się przecinkami, ja czasami zapomnę o przecinku albo zjadam literki :wink: Najważniejsze jest napisane i wiem jak zrobić sałatkę :wink: :wink: Gorąco pozdrawiam Amelia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.