Skocz do zawartości

Sękaczek


karola91

Rekomendowane odpowiedzi

Składniki na ciasto:

35 dag mqki,

1 kostka margaryny,

12 dag cukru kryształu,

2 łyżki kwaśnej śmietany,

2 jajka,

2 łyżeczki proszku do pieczenia.

Mąkę zmieszać z proszkiem do pieczenia, dodać margaryne i posiekać nożem. Dodać reszte składników i szybko zagnieść ciasto.

Pdzielic na 3 części. Kazdy placek upiec osobno w temp. 200-180 ok. 15-20 minut.

(zawsze daję więcej mąki,ok. 3 szklanki, bo z tej ilości ciasto jest za mokre i cięzko je "nałożyć" na blachę)

MASA JABŁKOWA

1 kg jabłek,

2 galaretki

cukier do smaku

Jabłka obrać i zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Smażyć pod przykryciem 10 minut. Dodać galaretki w proszku i dobrze wy­mieszać.

MASA ORZECHOWA

18 dag posiekanych orzechów,

18 dag cukru kryształu,

3 łyżki mleka,

3 łyżki miodu,

15 dag masła.

Wszystkie składniki wymieszać i zagotować do zgęstnienia.

Przełożenie placka(przekładać ciepłymi masami):

Placek - masa jabłkowa - placek - masa jabł­kowa - placek - masa orzechowa

Przepis dostałam od znajomej, ale zobaczyłam że identyczny jest w "Ciastach siostry Anastazji".

Do masy jabłkowej dawalam różne galaretki, z każdą ciasto smakowało niesamowicie. Raz dałam agrestową, i byl cudowny kwaskowaty smak, który świetnie łączył się ze słodka polewa orzechową. Innym razem dałam brzoskwiniową, ostatnio pomarańczowo, i jabłka były slodziutkie, ale tez wysmienicie smakowało z pycha polewą :wink: tą polewę to bym samą zjadła, bez niczego, taka jest pyszna.

No i na zachętę zdjęcia (trochę niewyraźne, bo robione kamerką internetową):

post-4461-1172505816_thumb.jpg

post-4461-1172505856_thumb.jpg

post-4461-1172505898_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniam ale apetyczny sękaczek :wink: tak masz rację ten sam przepis jest w książce siostry Anastazji planowałam to ciacto zrobić i tak odwlekałam bo zawsze mi się wydawało że dużo roboty z nim jest ale po takich zdjęciach napewno zrobię. :wink: wyszedł Ci lepiej niż na zdjęciu w tej książce GRATULACJE. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna.K- dziękuje :wink: wbrew pozorom ciasto nie jest pracochłonne, a jaki efekt...niebo w gebie :wink: rzeczywiście w tej książce sękaczek nie wygląda zachęcająco, ale jak widać pozory mylą:wink: krystyna1959- cukru mozna dodac do smaku, jak kto woli. Ciasto nie ma posmaku wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłam ciasto o podobnym smaku, też z masą jabłkową i orzechową. Rzeczywiście niebo w gębie. Mój placek nosi nawet nazwę Niebo. Polecam, bo jest przepyszny!!! Pozdrawiam. Renata :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałam już dość dawno podobny przepis ,ciasto nazywało się smaczek,wygląda ono tak samo z tą różnicą że ja do masy jabłkowej daję kisiel i to je zagęszcza.Natomiast na wierzch do orzechów jeszcze rodzynki. Ciacho jest naprawdę bardzo dobre ,szczególnie polecam tym co lubią placki z jabłkami. Karola dziękuję za zdjęcia może to zachęci innych a ja następnym razem do jabłek zamiast kisielu spróbuje dodać galaretki.PA,PA apsik. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apsik, strasznie jestem ciekawa jak z kisielem by wyszło, chyba następnym razem tak zrobię :wink: a z polewa to mozna dużo eksperymentować, tak myślałam by dać wiórki, platki migdałowe... mozna pocudować :wink: ale i z samymi orzechami to jest niebo w gębie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.