Skocz do zawartości

Tort Na 35 Rocznicę ślubu?


Dorunia

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie kochani! Moi rodzice mają niedługo 35 rocznicę ślubu i chciałabym upiec dla nich piękny tort,ale brakuje mi pomysłu.Proszę piszcie swoje propozycje na wykonanie tortu,ale nie bardzo trudnego. Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tort kokosowy -ja robie go na kazde urodziny jest naprawde bardzo dobry masa: 3 kostki masla 3 jajka 2 szkl mleka 2 szkl. cukru 10 dkg.kokosu kokos zalewamy 1 szkl. goracego mleka i zostawiamy do wystudzenia,z cukru i jajek ucieramy mikserem kogel mogel i zalewamy szkl.goracego mleka stawiamy na wolnym ogniu i zagotowujemy masla ucieramy na puszysta mase i dodajemy po lyzce zimne jajka ,odlozyc troche kremu na ubranie tortu,a do reszty dodawac po lyzce zimny kokos. biszkopt: 6 jajek 40 dkg cukru 20 dkg maki przennej 20 dkg maki ziemniaczanej 1.5 lyzeczki proszku do pieczenia 1/3szkl.goracej wody obie maki mieszamy z proszkiem,oddzielamy bialka od zoltek,ucieramy zoltka z cukrem na puch pod koniec wlewamy malymi porcjami goraca wode,wsypujemy maki,dokladnie lacymy na koniec dodajemy delikatnie ubie bialka piec ok 35 minut po wystudzeniu biszkopt przekroic na blaty nasaczyc woda z cytryna i posmarowac kremem udekorowac wedlug uznania Jak znajde zdjecie z komuni syna to wkleje,tort bardzo wszystkim smakowal ,pieklam go juz wiele razy i zawsze mi wychodzil Zycze ci Doruniu uanego tortu i udanego przyjecia dla rodzicow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doruniu-napewno wiesz co Twoim rodzicom smakuje a według mnie,to przy taaakiej okazji powinna "rzucać się w oczy"wyjątkowa dekoracja,już Ty coś wymyślisz,ja mogę tylko podpowiedzieć,ze naprawdę doskonale nadają się na taką okazję torty zrobione jak książka lub w kształcie cyfer,w tym wypadku 35/gdzieś na forum już pisałam na ten temat /.

Na święta robiłam biszkopt z nutellą i suszonymi śliwkami wlaśnie w formie tortu,powiem Ci,że był wyśmienity ale nie dla dzieci bo % to trochę miał :grin:

http://www.cukierniamichalscy.krakow.pl/oferta/tortys.html

Zerknij a może coś przypadnie Ci do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Koralowa rocznica !!! Gratulacje dla rodziców!!!

Moim znajomym dzieci "zamówiły" mszę w kościele a potem wszyscy do domku i szampan, tort itp. Wszystko było niespodzianką.

No ale dylemat jest z tym tortem. Tak jak powiedziała Basqa - Ty znasz najlepiej upodobania rodziców. Ja jeżeli chcę zrobić coś wyjątkowego, to bawię się w "oszustkę" :grin: i idę do cukierni, żeby zobaczyć co mi mogą zaproponować. Po przeglądnięciu zdjęć i usłyszeniu propozycji "dziękuję, muszę się zastanowić" i wychodzę. To bardzo dobry sposób na znalezienie pomysłu.

Zobacz tutaj i tutaj

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj będę piekła biszkopt taki z 7 jaj...nie wiem jaki będzie duży,ale jak myślicie na ile warstw uda mi się przekroić i ile muszę przygotować mas do przełożenia...jedna warstwa to będzie dżem porzeczkowy własnej roboty,ale bardzo gęsty i smaczny...zrobię też masę z brzoskwiń z przepisu Joli (brzoskwiniowiec) i nie wiem,czy będzie jeszcze jakaś warstwa,czy nie.Upiekę też taki mniejszy biszkopt i położę go na ten większy i też przełożę.Nie wiem,czy coś mi z tego wyjdzie,ale będę się starała mocno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho,ho-szykuje się piętrowy tort! ;) Doruniu-mam przepis na taką niby-marcepanową polewę do takich tortów ale jeszcze jej nie robiłam,jak chcesz to wyślę Ci na priv,nią oblewa się ciasto i na to możesz dać dekorację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doruniu ja już kiedyś robiłam taki piętrowy tort.To nić trudnego-na pewno Ci się uda.A co do przełożenia,to u mnie zawsze najchętniej jedzone są torty z bitą śmietaną.Ja zawsze robię taką żeby nie była mocno słodka i wszyscy są zadowoleni.Ostatnio jak robiłam tort,to pod jedną warstwę śmietany dałam nutelle ze śliwek-było pycha.Życzę udanych wypieków i wszystkiego najlepszego dla rodziców.Pozdrawiam.Gabi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za miłe słowa.Już jeden biszkopt upieczony...z przepisu Wiolki,a drugi siedzi w piekarniku jeszcze.Krem z przepisu Jolci też się studzi i krem budyniowy również...galaretka zastyga i teraz czekam aż mąż wróci z pracy po 19 i będziemy go razem stroić ;) ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.