Skocz do zawartości

Mufinki Pomarańczowe


Rekomendowane odpowiedzi

-15 dkg.cukru -2 jajka -15 dkg.mąki -18 dkg.masła -kilka kropli esencji pomarańczowej Jajka wbić do miski,stopniowo dodawać cukier i ubijać do uzyskania jednolitej białej masy.Masło rozpuścić i ostudzić.Mąkę przesiać przez sito i wsypać do masy jajecznej,dobrze wymieszać,masło dodawać po łyżeczce i zamieszać.Na końcu dodać kilka kropli esencji pomarańczowej,zamieszać,wlać do foremek i upiec 20 min.w 180 st. Z tego przepisu wychodzi 12 sztuk mufinek. SMACZNEGO :razz: :razz: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justynko wpadły i to bardzo,nie mam jeszcze prawdziwej formy do nich,ale piekę w babeczkowych foremkach...jest trochę inaczej,ale są smaczne.Basga pisała,że w Lidlu są...muszę się wybrać,ale nie wiem,czy znajdę czas na to. Pozdrawiam :razz: :razz: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Doruniu za przepis, no i Tobie Basiu za tę informację o Lidlu. Mam nadzieję, że dostanę te foremki, że zdążę je kupić. Basiu- czy kupiłaś już sobie automat do pieczenia chleba? Wiem, że chciałaś go kupić a teraz w Lidlu też będzie dostępny. Polecam, bo naprawdę warto i szybko się zwróci jego zakup. Pozdrawiam Was cieplutko. Renata :razz: :razz: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ineczko-ja akurat z Lidla nie dostaję gazetek ale jest na jego stronie opcja zamówienia newssletera,potem we wtorki i czwartki dostajesz maila z gazetką. Większość sklepów posiada taką ofertę,trzeba tylko wejść na stronkę danego sklepu i zapisać się na newssleter ,podając swój mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajka wbić do miski,stopniowo dodawać cukier i ubijać do uzyskania jednolitej białej masy.

Doruniu ale jajka z żółtkami? I ubijać, aż będzie białe? A ja nieszczęsna mam jajka z żółciutkimi żółtkami (domowe) i tylko trzepaczkę, bo spaliłam robota :grin: Czy mogę zrobić z tego jedną wielką m u f i n ę wylewając ciasto na zwykłą blaszkę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marro! Jajka ubijasz całe,a co do białej masy to tak by było gdyby jajka były kupione w sklepie,ale skoro masz wiejskie to jasne jest,że nie dasz rade ubić ich na białą masę. Myślę,że jak wlejesz wszystkie ciasto na jedną blaszkę to nic się nie stanie...będziesz miała jeden duży mufin.Ja,gdy nie chciało mi się po upieczeniu myć małych foremek od babeczek to upiekłam je w jednej dużej formie do babki i też było dobrze,tylko musiałam wydłużyć czas pieczenia. Pozdrawiam :wink: :grin: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.