Skocz do zawartości
Agusia

Przepyszna Sałatka Szwedzka, Słodko- Kwaśna

Rekomendowane odpowiedzi

5 kg ogorkow-pokroic w talarki 1/2 l octu 1/2 kg cebuli-pokroic w poltalarki 1 1/2 szklanki cukru 2 nieduze garscie soli garsc zielonego kopru Dodatkowo: na kazdy sloik: ziele angielskie, lisc laurowy,pieprz ziarnisty-po kilka ziarenek, gorczyca-po kilka ziarenek Ogorki i cebule wymieszac z sola, cukrem, octemi zostawic na 12 godzin.Z posiekanym koprem wymieszac bezposrednio przed wlozeniem do sloikow. Wymieszac z powstala zalewa i nakladac do sloikow razem z przyprawami. Pasteryzowac ok. 5-10 min.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo lubię tę sałatkę. Czy to jest oryginalny przepis? Ogórki nie obiera się ze skórki, prawda? Dziękuję i pozdrawiam. :oops: :oops: :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak,tak ogorki sa nieobierane! Sezon ogorkowy przed nami! Moja rodzinka bardzo lubi te salatke!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy nie powinno się dodać do tej sałatki oleju? Czy ktoś już robił tę sałatkę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Reni, robię podobną sałatkę ale w moim przepisie jest 1 kg cebuli, 3 łyżki cukru i szklanka oleju. Bez oleju jeszcze nie robiłam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Basiu! Dołożę w takim razie jeszcze cebuli i dodam olej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Agusiu bardzo dziękuję za przepis. Ogóreczki wyszły pyszniutkie, jak na mój smak w sam raz. ;) Wcześniej robiłam sałatkę szwedzką ale z innego przepisu i była jakby to nazwać trochę "uboższa" w smaku ;) Dzięki za przepis! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dodawałaś Kryniu olej? Ja dałam pół szklanki. Jakoś brakowało mi go w tym przepisie. Pozdrawiam. Renata

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie. Właśnie nie dodawałam oleju, ale te z przepisu Agusi i tak wyszły dobre. Ale chyba będę jeszcze dorabiała kilka słoiczków to spróbuję z olejem. Pozdrowionka!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi