Skocz do zawartości

Może Znacie Coś Takiego Jak...


aga_92

Rekomendowane odpowiedzi

... RAHATUKU Witam! Niedawno usłyszałam o czymś, co wygląda (i podobno smakuje) niesamowicie, ale nie wiem, co to jest. Mianowicie chodzi mi o Rahatuku (bądź pisane inaczej). Gdyby ktoś wiedział, co to jest, gdzie to można kupić bądź ja wykonać - byłabym OGROMNIE WDZIĘCZNA Pozdrawiam i życzę miłego wieczorku :) Agusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta nazwa kojarzy się z chlebem tureckim ale dlaczego to nie wiem,wieki temu był u mamy jakiś przepis o tej nazwie ale napewno nie taki jak wyszukałam w necie na chleb turecki. Wydaje mi się,że to nawet nie było ciasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyszperalam w internecie : rachatłukum (tur.-osm. z ar. rahat halkum ‘ukojenie gardła’) spoż. wyrabiany ze skrobi pszennej i cukru słodki przysmak wschodni podawany w postaci kostek oprószonych cukrem pudrem zwykle o smaku owocowym i konsystencji galaretki. Znalazlam tez przepis,jak to zrobic w naszych warunkach,ale byly negatywne komentarze,wiec sobie go odpuscilam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlam na forum Wizaz.pl takie dwa przepisy (mam nadzieje,ze moge je tu wkleic :)??: ) SKŁADNIKI: - 45 dag cukru; - 1 i 1/4 szklanki wody; - 1 duża łyżka aromatu cytrynowego; - 8 łyżek mąki ziemniaczanej; - ok. 4 łyżek zimnej wody; - olej; - cukier puder Cukier wymieszać z wodą, cały czas mieszając podgrzewać do zagotowania. Gotować na średnim ogniu około 20 minut, aż powstanie gęsty syrop. Zdjąć z ognia. Aromat wymieszać z 4 łyżkami wody i mąką ziemniaczaną. Do syropu wlewać powoli mąkę z aromatem. Mieszać do uzyskania przezroczystej, gęstej masy. Masę wylać do małej wysokiej formy wysmarowanej olejem i pozostawić w chłodnym miejscu na noc. Uzyskaną galaretkę pokroić w kostkę, obtoczyć w cukrze pudrze. inna wersja: - zagotować 25 dag cukru i 1/2 szkl. soku wiśniowego - do gęstniejącego syropu dodać sok z 1/2 cytryny, stale gotować na małym ogniu - powoli dodawać 5 dag mąki ryżowej wymieszanej w 1/2 szkl. zimnej wody, ciągle mieszać - dodać 5 dag siekanych orzechów włoskich - stolnicę posypać grubo 1/4 szkl. cukru pudru - wyłożyć na to gęsty, stygnący syrop - posypać 1/4 szkl. cukru pudru, rozprowadzić po całej powierzchni - wałkować na placek gr. 1,5 cm, kroić w romby, kostkę - podsuszyć w letnim piekarniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.