Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Dora35

Biała Dama

Rekomendowane odpowiedzi

2 serki homogenizowane 3/4 szklanki cukru pudru 1/2 l śmietany kremówki 2 płaskie łyżki żelatyny cukier waniliowy garść rodzynek puszka ananasów 2 galaretki ananasowe Serki utrzeć z cukrem pudrem i cukrem waniliowym . Ubić kremówke i połączyć z serkiem. Żelatyne rozpuścić w niewielkiej ilości zimnej wody ,a następnie zagotować. Ostudzoną wlać do masy i wymieszać. Dodać rodzynki (zalane wcześniej wrzątkiem i osączone), oraz kawałki ananasa (kilka zostawić do dekoracji).Dno tortownicy wypełnić biszkoptami a na to wlać mase i wstawić do lodówki na 1 -2 godz . Wierzch udekorować ananasami i rodzynkami i zalać tężejącą galaretką

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znam bardzo dobrze ten przepis,wyszperałam go już kilka lat temu w książeczce ,,poradnika domowego,,polecam wszystkim bo deser jest smaczny ,lekki i można przyrządzić go np.z truskawkami . A tak przy okazji witam Cię na forum Dora bo nie wiem czy już to zrobiłam czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziekuje za powitanie ja dostałam ten przepis już troche temu i go bardzo lubie dlatego podałam go tutaj może komuś też posmakuje :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja tez kiedyś dame robiłam z przepisu z poradnika domowego,jest dobra :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja kupuje te najzwyklejsze serki nigdy nie zwracałam uwagi na ich wielkość ale napewno nie sa to najwieksze opakowania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

te serki raczej mają 125g o ile dobrze kojarzę,danonki napewno byłyby za małe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

następnym razem musze zwrócić uwage jaką wage mają te serki ale napewno nie są to takie opakowania jak danonki :razz: basga ma racje były by one za małe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałabym spróbować ten placek jakbyś mogła to napisz ile gramów mają te serki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

serek homogenizowany Danio 140g albo Bakuś jest troszke mniejszy ale też będzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłam Baiałą Dame wyszedł super dałam serki po 150 g niebo w gębie. Polecam. Mąż z córką i inni goście byli zachwyceni prosili o dokładkę. Ocena 5.

post-5399-1179618526_thumb.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj postanowiłam zrobić tort z tego przepisu i wyszedł bardzo dobry polecam a tak wygląda.

post-5399-1195833196_thumb.jpg

post-5399-1195833219_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi