Skocz do zawartości

Sernik Z Malinami


ina12

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis z miesięcznika "Ciasta Domowe" Ciasto kruche: 1 1/2 szklanki mąki pszennej 15 dag masła 6 łyżek cukru pudru 2 żółtka 1 łyżeczka proszku do pieczenia Składniki posiekać, zagnieść ciasto i włożyć na godzinę do lodówki. Po upływie tego czasu ciasto rozwałkować, ja rozłożyłam na tortownicy o średnicy 24 cm. Piec ok. 15 minut w temp. 180*C. Masa serowa: 40 dag białego tłustego twarogu 1 szklanka cukru pudru 1 szklanka kremówki 2 żółtka 1 op. cukru waniliowego 16 g 7 łyżeczek żelatyny Ser dwukrotnie zemleć, zmiksować z żółtkami, cukrem pudrem i cukrem waniliowym. Żelatynę rozpuścić w gorącej wodzie. Śmietanę ubić, delikatnie wymieszać z serem i przestudzonymi 5 łyżeczkami żelatyny Masa malinowa: 40 dag malin 11 łyżek cukru Opłukane maliny poddusić z cukrem ok. 5 minut. Pozostałą żelatynę z masy serowej dodać do malin i wymieszać Dodatkowo 15 dag malin 2 op. galaretki malinowej Galaretki rozpuściłam w mniejszej ilości wody nie tak jak podane jest w przepisie. Na upieczony spód wyłożyć gęstniejacą masę malinową i wstawić do lodówki. Jak całkowicie stężeje wyłożyć masę serową i na wierzch ułożyc maliny i wstawić do lodówki do stężenia po tym czasie zalać tężejaca galaretką. Użyłam 70 dag malin mrożonych i dodałam więcej żelatyny.

post-2336-1178058319_thumb.jpg

post-2336-1178058347_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zrobie ten serniczek na jutro dla dzieci do szkoly .Jutro z okazji Polskiego swieta w Angielskiej szkole jest uroczystosc ,dzieci beda opowiadac o Polsce bedzie tez Polskie jedzenie (ciasta ,salatki)ja przygotuje ten serniczek a potem powiem jak smakowal "Anglikom"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Stramenopile

A ile wody trzeba dać do tej żelatyny? I czy każda żelatyna jest taka sama - czyli czy niezaleśnie od firmy tyle samo łyżeczek jak się da to jest dobrze? Proszę o szybką odpowiedź, bo jestem w trakcie robienia sernika. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero usiadłam do komputera, wody dodaje się do żelatyny tylko taką ilość żeby się rozpuścila, nie za dużo Ja jedną ręką wlewam wodę z czajnika a drugą mieszam i nigdy nie odmierzałam. Żelatynę obojętnie jaką się doda tylko nie może być z przyprawami to wiadomo, bo i taka też jest w sprzedaży. Przepraszam że prędzej nie mogłam udzielić odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.