Skocz do zawartości

Sernik Z Rabarbarem


basga

Rekomendowane odpowiedzi

Spód z kruchego ciasta-każdy ma swój wypróbowany przepis,ja miałam zamrożone więc tylko starłam tyle,by starczyło na spód. Masa serowa:ja użyłam 80dkg twarogu chudego pół na pół z tłustym, 2 całe jajka 1 suchy kisiel jabłkowy Cukier do smaku Ser zmiksować z jajkami,cukrem i kisielem,wyłożyć na ciasto i piec w 180*C do zrumienienia,około 50min. W międzyczasie przygotować mus rabarbarowy: rabarbar ok.1 kg cukier do smaku 1 zielona galaretka Rabarbar z cukrem poddusić w niewielkiej ilości wody i gdy będzie prawie rozgotowany wyłączyć gaz,wsypać suchą galaretkę,wymieszać i ostudzić. Gdy sernik przestygnie wyłożyć masę rabarbarową i wstawić do lodówki do stężenia. Ciasto jest ciekawe w smaku i takie orzeżwiające. Ja do rabarbaru wrzuciłam kilka moreli suszonych drobno pokrojonych. Dodam tylko,że ten owocowy wierzch można zrobić z różnych owoców a mnie zainspirował malinowy serniczek Halinki .

post-4359-1178105454_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to też macie w domu święto tak jak ja,chyba będę miała gości i muszę pomyśleć o wypiekach [może coś nowego żeby rodzinkę zaskoczyć ,chociaż ja ich zawsze zaskakuje czymś nowym tym bardziej że kobietki w mojej rodzinie nie bardzo lubią piec] Halinko ile lat ma już Twój tatuś :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj,to Halinko już słuszny wiek i opiekować musisz się tatą,moja babcia nie miała tyle lat a i tak 9 lat leżała w łóżku,nie mogła wstawać bo miała wylew . Jeżeli tato leży w łóżku a tak się domyśliłam to musisz być bardzo cierpliwa ,wiem że trzeba nie lada wyrzeczeń żeby opiekować się chorą osobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu dziękuję za przepis, ciasto bardzo smaczne i polecam je do wypróbowania. Potwierdzam o cieście opinię Basi. Chciałam upiec tort i dodać przepis ale zbrakło mi sił i tort był gotowy. Zrobiłam z 1/2 kg twarogu tłustego i 30 dag chudego a kisiel dodałam cytrynowy bo jabłkowego nie było w sprzedaży i galaretkę dodałam kiwi. Pozdrawiam serdecznie.

post-2336-1178667291_thumb.jpg

post-2336-1178667319_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko-bardzo Ci dziękuję,inspiracją do tego sernika był Twój z malinami ale jak widać to wszelkie kombinacje wychodzą super jak człowiek zdolny to z byle czego wyczaruje smakołyk. Te piękne kwiaty to pewnie Twój tato dostał na imieniny,śliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.