Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
rita

Błyskawiczny czekoladowy deser

Rekomendowane odpowiedzi

Składniki:

2 czekolady

4 łyżki miodu

1 margaryna

250 g. płatków kukurydzianych

masło do wysmarowania blachy

biszkopty do wyłożenia blachy

Wykonanie:

czekoladę, miód, margarynę rozpuścić, podgrzewać na małym ogniu, mieszać i dodawać płatki kukurydziane. Przygotowaną masę wyłożyć na biszkopty ułożone na wysmarowanej cieniutko masłem blaszce. Wstawić do lodówki aż zastygnie.

Smacznego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje za przepis :roll: . A na jaką blaszkę przewidywany jest ten przepis? Dużą, czy małą? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lady1987

Zrobiłam to dziś. Niestety, nie polecam. Zdecydowanie za słodkie, aż mdli. Poza tym rozlałam na średnią (nie dużą) blaszkę i masa ledwo pokryła biszkopty. Całość ma może z 3 cm wysokości (biorąc juz pod uwagę to, że rozłożyłam 2 warstwy biszkoptów).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój synek zrobił wczoraj ten deser -troszkę jednak zmieniony,ale żeby nie zaśmiecać forum to przepis podam tutaj. 1margaryna 3/4 szklanki cukru 3 łyżki miodu 2 łyżki kakao płaska łyżeczka kawy rozpuszczlnej to wszystko rozpuścić ,ale nie gotować,po zestawieniu z ognia dodać 25 dag płatków kukurydzianych,lub mogą być też czekoladowe lub miodowe.Wszystko dobrze wymieszać i przełożyć do blaszki-dobrze docisnąć i wygładzić.

post-3528-1240747053_thumb.jpg

post-3528-1240747171_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tej porcji Elu aż tyle wychodzi?Apetycznie to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Basiu to tylko tak wygląda ,że jest dużo -robione było w keksówce a to co na zdjęciu to jest z połowy porcji-zrobiłam tylko tyle i to był błąd-bo wystarczyło na pół godziny. Jest to szybki deser bo zastyga w pół godziny -dzwonili koledzy do mojego syna i jak przyjechali to już było gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No widzisz,a ja pomyslałam,że to duża blacha wyszła.Moja Ola ostatnio męczy mnie o blok to zrobię jej cos takiego tym razem,tylko dodam ryżu preparowanego bo go lubimy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To i ja dopiszę swój przepis.Wygląda to podobnie jak u Apsik; 1 margaryna,3 tyżki kakao,3 łyżki miodu,3 łyżki mleka w proszku,cukru3/4 lub 1 szkl. i opakowanie płatków. Jest bardzo słotkie,to fakt,ale pyszne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanko ;) Ile to będzie 250g płatków kukurydzianych w przeliczeniu na szklanki?? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kasiu nie mam pojęcia bo akurat kupuje paczki po 25 dag i nigdy nie ważyłam a w tej chwili akurat chrupek nie mam w domu. Bardzo przepraszam,że nie mogłam pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

apsik nic się nie stało ;)

Ja się wcale nie gniewam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi