Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
ina12

Lody Waniliowe, Czekoladowe I Owocowe

Rekomendowane odpowiedzi

Waniliowe 2 szklanki mleka lub śmietanki kremówki albo mleka skondensowanego 10 dag cukru 5 zółtek lub 3 żółtka i dwa jaja całe aromat lub cukier waniliowy Mleko lub kremówkę zagotować. Żółtka lub żółtka i całe jaja utrzeć z cukrem na puszystą masę i stale mieszając, powoli dolewać gorące mleko. Ubijając dalej, podgrzewać na małym ogniu, aż masa zgęstnieje, ale nie gotować. Następnie przełożyć ją do drugiego garnka, wstawić do naczynia z zimną wodą i szybko schłodzić. Dodać aromat, wlać lody do plastikowego pojemnika i wstawić do zamarżalnika na 2-3 godz. Można je podać z bitą śmietaną. Czekoladowe 2 szklanki mleka, lub śmietanki kremowej albo mleka skondensowanego 10 dag cukru 3 dag kakao 5 żółtek aromat lub cukier waniliowy Kakao wymieszać z niepełną szklanką mleka. Resztę mleka zagotować, wlać do niego kakao i zagotowac ponownie. Dalej sporzadzac jak lody waniliowe. Owocowe 1,5 szklanki mleka 15 dag cukru 1/3 śmietanki kremówki lub skondensowanego mleka 4 żółtka aromat lub cukier waniliowy 20 dag owoców, mogą być truskawki, poziomki, maliny, porzeczki, morele, a nawet i rabarbar Umyte i obrane z szypułek owoce osączyć i zmiksować ze śmietanką. Dalej przyrzadzać tak samo jak lody waniliowe. Pod koniec schładzania masy dodać owoce zmiksowane i aromat, a następnie zamrozić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

smakowały, smakowały, ale zrobię jeszcze raz :roll: ponieważ myślę, że gdyby nie to mleko były by wspaniałe. Jeśli została jeszcze jedna salaterka wrzucę jutro zdjęcie. Robiłem waniliowe, dzięki za przepis :sad:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjęcie udane, szkoda że się z mlekiem tak stało, ale proszę się nie martwić, bo mnie i innym też różne rzeczy się przydarzają. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za wiadomość i dodanie zdjęcia, jestem zadowolona że Tobie również te lody smakują i dzięki Tobie mamy dodatkowo lody o innym smaku. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi