Skocz do zawartości

Bardzo Proszę O Poradę


ina12

Rekomendowane odpowiedzi

Można zaserwować gołąbki z kapusty włoskiej z sosem z pieczarek, bigos albo tradycyjne pierogi ruskie, krokiety z kapusty z barszczem czerwonym musisz napisać nam jaki ty masz pomysł i coś wybierzemy, napisz czy chcesz podać zupę czy tylko drugie danie a może jakieś sałatki i oczywiście coś na deser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przepis na żołnierską grochówkę nie wiem czy ktoś z Was jadł, ja jadłam wielokrotnie z racji tej że mój mąż jest żołnierzem i na wszystkich imprezach żołnierskich zawsze jest grochówka jest bardzo dobra ale w domu nie wychodzi taka jak gotowana na kuchni żołnierskiej ale jest warta wypróbowania.

Możesz Halino podać w małych miseczkach grochówkę z chlebkiem np: swojej roboty.

http://www.smaczny.pl/forum/Ziemniaczany-Chlebek-t5093.html

To przepis na chlebek szybko się robi i jest bardzo dobry.

Żołnierska grochówka

Składniki na jedna osobę:

50g kości na wywar

30g surowego wędzonego boczku

20g kiełbasy zwyczajnej

15g mięsa wołowego

100g tłuczonego grochu (połówki)

100g ziemniaków

15g marchewki

30g warzyw smakowych (pietruszka,por,seler)

7g mąki pszennej

smalec lub słonina do podsmażenia

czosnek sól, liść laurowy, ziele angielski i majeranek

Zamiast kiełbasy zwyczajnej i mięsa wołowego można dodać 80 - 100g kiełbasy głogowskiej.

Boczek, kiełbasę i mięso należy najpierw obsmażyć z przyprawami, a następnie dodać do wywaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu zrobię bigos i zapasteryzuję, ryby mam zrobione w wekach na słodko kwaśno, zrobię szynkę albo karkówkę z przepisu Reni, usmaże kotlety schabowe tutaj i w lodówce turystycznej przewiozę, na miejscu jest lodówka myślę że mogę zamrozić, albo zabiorę świeży schab, doradżcie mi, ogórki w zalewie musztardowej też zabiorę. Bigos ma dużo dodatków ale trzeba też zabrać kiełbasę do zgrzania, kupię hermetycznie zamknięte, jeszcze coś chciałabym przygotować ale nie wiem co. Dla nas tylko będę robić śniadania i kolacje, chcemy dużo zwiedzić, są źródła termiczne i chcemy wykupić zabiegi. Doruniu i Iwonko dziękuję że pomagacie mi, doradźcie mi jeszcze co bym mogła gotowego zabrać bo nie chcę tam stać przy garach. Basiu tak na marginesie napisałaś że auto Wam się zepsuło, jak nam się zepsuje tak gdzieś wysoko w górach to ja nie wiem co my zrobimy. Na ten temat nawet mężowi nie wspomniałam bo znam odpowiedź, Ty przestań naprzód prorokować. Iwonko chleb upiekę bo wyczytałam że bardzo długo świeżość utrzymuje, na kolcję chcę zaprosić po 5-ciu dniach pobytu bo wcześniej to nie wypada. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko...toz to nie kolacja a całe przyjęcie się tam szykuje! :P Lodówka turystyczna to dobra rzecz-ja na wyjazd nakupiłam serków,jogurtów,owoców i to wszystko świetnie przetrwało podróż. A z autem to lepiej niech nic się nie dzieje,odpukać ale na trasie jest sporo zajazdów i moteli i znalezienie noclegu nie jest problemem choć lepiej jechać bez takich niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko Basia ma rację...Ty chyba chcesz zaprosić na tę kolację wszystkich z tego hotelu :P Zabrać gotowe w słoikach i rozgrzać na miejscu flaczki,klopsiki gołąbki w sosie,leczo...ja zawsze to biorę i nigdy nie było kłopotu,że się popsuło.Jak sobie jeszcze o czymś przypomnę to napiszę Tobie Halinko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę wszystko pod uwagę n.p. nie wiem tego, a może będą sąsiedzi z nami na kwaterze i nie potrafiłabym żeby również ich nie zaprosić i dlatego muszę być na wszystko dobrze przygotowana. Doruniu to jest domek jednorodzinny. Doruniu dziękuję bardzo, o leczo myślałam i nie miałam zamiaru robić bo pomyślałam że to węgierska potrawa, zrobię osobiście i żeby mieć pewność to robię w słojach na gumkę. Bardzo mi pomogłaś żeby dokupić gotowe słoiki i Basia również, już mam kłopot z głowy i dzięki Wam za pomoc. Basiu odpukać ja już byłam kiedyś na Słowacji, to są Wysokie Tatry a na serpentynach nie ma moteli i zajazdów i to by była dopiero przygoda nie z tej ziemi. Jak się skończą serpentyny to będzie ok. Jeszcze raz Wam bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.