Skocz do zawartości

Murzynek Z Owocami


ina12

Rekomendowane odpowiedzi

2 czubate szklanki mąki - użyłam tortowej 20 dag margaryny - użyłam palmy 3 łyżki oliwy - tą razą dodałam olej kujawski 1 1/3 szklanki cukru 5 jaj 1/3 szklanki wody 3 łyżki kakao 1 i 3/4 łyżeczki proszku do pieczenia 1 cukier waniliowy 2 gruszki, jabłko, 1/4 kg śliwek, śliwki dodałam duże, napewno były zmodyfikowane. tłuszcz i bułka tarta do formy Margarynę, oliwę, cukier, kakao i wodę podgrzewać na małym ogniu ciągle mieszając do rozpuszczenia. Masę schłodzić, następnie dodać żółtka i zmiksować. Dodać przesianą z proszkiem mąkę wymieszać, ja zmiksowałam na małych obrotach, następnie ubić pianę i pod koniec ubijania dodać cukier waniliowy, wymieszać, ja zmiksowałam również na małych obrotach. Ciasto wyłożyć do przygotowanej formy, na wierzchu położyć umyte, obrane i pokrojone na cząstki owoce. Piec w temp. 180* C ok. 60 minut, ja musiałam piec dłużej o prawie 15 minut. Ciasto jest bardzo puszyste. Podałam orginalny przepis i sposób jaki ja robię. Dopisuję że przed wyłożeniem owoców na ciasto wymieszałam je. ,

post-2336-1191775521_thumb.jpg

post-2336-1191775615_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Halinko ciasto wygląda kusząco. Przepis juz wydrukowany czeka. A tak wogóle to właśnie piję kawę i bardzo by mi pasował kawałeczek - szkoda, ze widokiem nie można sie najeść :P :P a chciałam przejść na dietę .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Halinko zrobiłam Twojego murzynka, ale z braku innych owoców dałam tylko gruszki (które akurat były w domu). Ciasto pyszne i szybkie w przygotowaniu. Na wierzch ugotowałam polewę czekoladową, bo wszyscy ją u mnie bardzo lubią. Dziękuję za przepis i pozdrawiam :) post-8290-1223914973_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Przypominam tego murzynka bo ciasto jest bardzo dobre, szybkie i proste w wykonaniu.. gruszek teraz pod dostatkiem więc może ktoś jeszcze się skusi. Ciasto wyszło mi trochę niskie bo piekłam na dużej blaszce (25x40cm) i miałam tylko 2 jajka.. ale rodzince smakowało a najlepszym dowodem na to jest fakt, że 3/4 już zjedzone :grin: post-8290-1251323922_thumb.jpg post-8290-1251324019_thumb.jpg post-8290-1251324285_thumb.jpg post-8290-1251324186_thumb.jpg post-8290-1251324475_thumb.jpg post-8290-1251324549_thumb.jpg post-8290-1251324731_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingo dziękuję za korzystanie z tego przepisu, za miłe wypowiedzi, przypomnienie i zachęcenie do upieczenia murzynka. Podziwiam wszystkie Twoje wspaniałe wypieki. Nabrałaś niesamowitej rutyny w sztuce kulinarnej. Ja tak na marginesie, zastanawiam się czy wogóle mam zagladać na smaczny. Z słodyczy mogę tylko jeść biszkopty i czerstwą drożdżówkę, nie będę pisać na temat innych potraw. Nie powinnam się wypowiadać na temat mojego problemu, za co przepraszam. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Halinko dziękuję Ci za miłe słowa. Często korzystam z Twoich przepisów bo jesteś wspaniałą gospodynią i wiele już razy bardzo mi pomogłaś swoją cenną radą. Mam nadzieję, że Twoje problemy zdrowotne nie dokuczają Ci za bardzo (ja też mam problem - muszę przytyć a nie potrafię :grin: - wbrew pozorom wcale nie jest to prostsze niż odchudzanie i choć staram się jeść kaloryczne potrawy + ciasta, których sporo ostatnio piekę.. nie mogę przybrać na wadze. Każdy z czymś się zmaga.. ech.. Halinko życzę dużo zdrowia i sił !!! Pozdrawiam ciepło :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.