Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Lusia

Deser Czekoladowy Z Biszkoptem

Rekomendowane odpowiedzi

Deser czekoladowy z biszkoptem

4 PORCJE

1 torebka budyniu czekoladowego

400 ml mleka, 2 łyżki cukru

1 łyżka likieru migdałowego, winiaku lub soku pomarańczowego 6 biszkoptów, 1 łyżka masła ok. 10 dag czereśni

2 białka

Budyń wymieszać ze 100 ml mleka. Resztę mleka zagotować z cukrem. Mieszając, powoli wlewać budyń, zagotować i goto­wać około 2 min na małym ogniu. Następnie dodać likier i pozosta­wić do ostygnięcia, od czasu do czasu mieszając.

W czasie, gdy budyń stygnie pokruszyć biszkopty, stopić masło na patelni i mieszając, za-smażyć na nim biszkopty na ma­łym ogniu.

Czereśnie umyć i osuszyć papierowym ręcznikiem. Wg uznania z owoców usunąć szypułki i pestki.( mogą być tez wiśnie)

Białko ubić na sztywno. Poło­wę piany dodać energicznie do budyniu, po czym dodać resztę i lekko rozprowadzić w kremie ubijaczką do piany. Krem nałożyć do kieliszków deserowych warstwami na zmianę z biszkoptem. Deser przybrać czereśniami.

post-7689-1192810204_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ładne, ciekawe kto to zdjęcie zrobił...dobra już zwróciłem uwagę wcześniej.

Ja to bym zrobił w większym naczyniu bo jestem łasuch. Mam pytanko, to białko jest surowe, ciekawe czy można zastąpić go bitą śmietaną (nie lubie surowych jajek..).

Może namówie moją żonkę, ale raczej na wersję z bitą śmietaną. Jak się uda ją przekonać i nie wyjdzie z tego GLUT to zrobie fotki. :grin: ...ale to za kilka dni niestety :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi