Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Gabi_B

Tęczowe Ptasie Mleczko

Rekomendowane odpowiedzi

Oto pyszny deserek - torcik na upalne dni i nie tylko. Bardzo prosty i szybki w wykonaniu, bardzo smaczny i niezbyt kaloryczny :grin: - mniej lub bardziej - w zależności od wersji :)

TĘCZOWE PTASIE MLECZKO

Potrzebujemy:

3 dowolne róznokolorowe galaretki (ja użyłam niebieskiej, agrestowej i truskawkowej)
3 małe serki homogenizowane waniliowe (użyłam Danio, ale każdy inny się nada)

370 ml śmietanki 30%
Śmietan fix
kilka kostek czekolady mlecznej do starcia i posypania wierzchu

Każdą galaretkę rozpuszczamy oddzielnie w 1 i 1/2 szklance wody. Do wystudzonych, ale jeszcze nie skrzepniętych galaretek dodajemy po 1 kubeczku serka i mieszając rozpuszczamy go w galaretkach. Następnie płynne galaretki wstawiamy na parę minut do lodówki - do stanu, gdy zacznie krzepnąć - każdą pojedynczo, w odstępach co kilka minut. Gdy pierwsza z galaretek zacznie krzepnąć wyjmujemy ją i miksujemy mikserem do uzyskania lekkiej puszystości. Myślę, że nie jest to tak naprawdę konieczne, ale powoduje, że galaretki nabierają pysznej piankowej konsystencji. Wylewamy pierwsza warstwę do małej okrągłej tortownicy i czekamy kilka minut aż zastygnie. Następnie procedurę powtarzamy z drugą i trzecia galaretką. Gdy ostatnia warstwa zastygnie - ubić śmietankę ze śmietan - fixem, wyłożyć na galaretki i całośc posypać czekoladą. Można zamiast śmietanki na wierzch poukładać owoce - np. brzoskwinie z puszki i zalać to samą galaretką. Pomysłów na ostatnią warstwę może być wiele. Proponuje równnież dosłodzić galaretki cukrem pudrem w czasie miksowania - ale to oczywiście zależy od tego co kto lubi:-).

Polecam bo ciacho naprawdę pyszne, niedrogie, a dzieci...:grin:))))))))))))))))))))))

Wkrótce wkleję zdjęcia, bo większośc z nas to wzrokowcy :shock:

post-2844-1209137349_thumb.jpg
post-2844-1209137357_thumb.jpg
post-2844-1209137370_thumb.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śliczne ciasteczko :shock:

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Slicznie wyglada a dla moich maluchow,ktore uwielbiaja wszystko co z galaretka bedzie w sam raz.Dzieki za przepis.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,jestem tu nowa :D . Bajeczny deserek,oczarował mnie na miejscu i koniecznie musze go zrobić. Tylko skąd wziąć niebieską galaretke??? :P Nie widziałam takiej u nas w żadnym sklepie narazie...może w którymś z marketów znajdę? hmmm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niebieska galaretka w Kauflandzie z firmy Wodziasław jest napewno-o ile masz dostęp do tego sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie musi by niebieska - z jagodowej lub z owoców leśnych wyjdzie na pewno śliczny fiolet:-) I też będzie śliczna!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje ciacho-pyszne i proste :D

post-4386-1215005160_thumb.jpg

post-4386-1215005177_thumb.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aniu po prostu ciasteczko prześliczne.. :) ..czy Ty musisz tak mnie torturować i moje oczy kusić. ;) Teraz mam trochę pracy w polu i usiadłam tylko na chwilkę żeby odpocząć bo u mnie straszny upał...ale jak już będę trochę wolniejsza to zrobię na sto procent. :D Pozdrawiam Cię serdecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale dziewczyny kusicie i kusicie ;) ciasteczko śliczne i proste.Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Elu dziękuję za pochwały i również pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja taki deser robię z mlekiem skondensowanym nie słodzonym z puszki, moje dziecko jak zobaczyło zdjęcie odrazu sie zapytało kiedy zrobię to ciacho.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak wyglądało moje ptasie mleczko... Dziękuję autorce za smaczny przepisik i szybki. :D

post-3528-1216116082_thumb.jpg

post-3528-1216116159_thumb.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi