Skocz do zawartości

Ciacho Z Truskawkami


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Biszkopt ciemny:

6 jaj,

1 szklanka cukru kryształu

1 łyżeczka Pr. Do pieczenia,

1 szklanka mąki pszennej

3 łyżki kakao,

1.Białka ubić na sztywno ,dodać cukier i żółtka

2.Dodać mąke zmieszaną z proszkiem , kakao i lekko wymieszać .

3.Wlać do wysmarowanej margaryną i opruszonej bułką tartą formy

4.Piec w temp. 180 st. Przez ok. 45 minut

Biszkopt kolorowy:

10 jajek,

25 dag. Cukru kryształu,

1 cukier waniliowy,

12 dag. Mąki pszennej,

10 dag. Mąki ziemniaczanej,

2 łyżeczki Pr. Do pieczenia 1. Ubić białka na sztywno , pod koniec dodac cukier nadal ubijając , podzielić piane na 2 części

2. Do jednej części dodawać stopniowo wszystkie żółtka , lekko wymieszać drewnainą łyżką , dodać mąke pszenną wymieszaną z 1 łyżeczką proszku do pieczenia , delikatnie wymieszać.

3. Do drugiej części piany dodać mąkę ziemniaczaną zmieszaną z 1 łyzeczką proszku do pieczenia , lekko wymieszać .

4. Na wysmarowaną formę nakładać na zmianę łyżkę ciasta żółtego i białego ( robiąc szachownicę ) , posypać suchą, zmieloną kawą , na to kłaść łyżką ciasto żólte i białe kolejny raz robiąć szachownicę.

post-9750-1212733209_thumb.jpg post-9750-1212733235_thumb.jpg

5. piec w temp. 180 st. Około 45 minut

6. Po upieczeniu i wystygnieciu kolorowy biszkopt przekroic na 2 placki .

post-9750-1212733414_thumb.jpg

Masa:

2 budynie śmietankowe,

3 łyzki mąki pszennej

litr mleka

pół szklanki cukru

Z podanych składników ugotować budyń

truskawki ( ok. 1,5 kg. )

3 galaretki truskawkowe

kostka masła i margaryny

Utrzeć masło z margaryną , dodawać po łyzce zimnego budyniu ciągle ucierając

część truskawek zmiksować a część zostawic na wierzch ciasta

zmiksowane truskawki dodawać po łyżce do masy budyniowej delikatnie ucierając mikserem.

Przełozenie placka:

Pierwsza część ciasta ( szachownicy) - masa-biszkopt ciemny-masa- druga część ciasta szachownicy . całe ciasto posmarować pozostałą masą , na wierzchu poukładać truskawki i zalać teżejacą galaretką , boki obsypać kokosem.

post-9750-1212733939_thumb.jpg

post-9750-1212733956_thumb.jpg

post-9750-1212734902_thumb.jpg

Podobne ciasto znajduje się w książce ,, 103 ciasta siostry Anastazji ,, ja je troche zmieniłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dorotko następne pysznie wyglądające ciacho...tylko wzajemnie się kusimy.

Jak będę miała swoje truskawki to napewno zrobię bo na jutro mam już zaplanowany torcik-syn ma bierzmowanie.

Ciacho polecam ( moje ulubione)

a zdjecie torcika dla syna wklej koniecznie!!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko ciasto wygląda smakowicie tylko szkoda,że truskaweczki są na razie takie drogie. A na razie przepis na to wspaniałe ciacho musi poczekać, aż truskawki będą tańsze. Pozdrawiam.

Ewo truskawki faktycznie są drogie w sklapach . Dlatego warto wybrac sie na jakiś plac albo targowisko bo tam mozna kupic je za grosze

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany Dorotka z Ciebie to ladna kusicielka!!!Takie ciacho!Troche dla mnie za daleko do tego Krakowa a bym przyjechala skosztowac kawaleczek.No coz trzeba bedzie zrobic samemu :D To po ile u Was te truskawki?U mnie po 10zl za kobialke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany Dorotka z Ciebie to ladna kusicielka!!!Takie ciacho!Troche dla mnie za daleko do tego Krakowa a bym przyjechala skosztowac kawaleczek.No coz trzeba bedzie zrobic samemu :D To po ile u Was te truskawki?U mnie po 10zl za kobialke.

Violu w środe kupowałam u nas na osiedlu i 1 kg. kosztował 5 zł. . Kupiłam 2,5 kg więc troche zapłaciłam .

A moja teściowa na placu za kobiałke ( 2,5 kg. ) zapłaciła 6 zł !!! warto wybrac sie na plac lub targowisko bo w sklepach mają koszmarne ceny .

Pozdrawiam a ciacho zrób bo jest super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie Dorotko Ty chyba chcesz żebym zbankrutowała:))) Tak pięknie ten placek wyszedł na zdjęciu że napewno jutro wezmę się za jego pieczenie:))). Cóż to masz za okazję że non stop placuszki pieczesz:)))

Aniu kochana czasami pieke bez okazji . Niestety efekt widac w postaci dodatkowych kilogramów post-9750-1212750013_thumb.gif ale tego ciasta nie mogłam sobie odmówić!! zawsze czekam na truskawki i jako pierwsze ciacho robie wlaśnie to bo je Uwielbiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kilogramami to i ja mam problem:( Przez zimę z 58 zrobiło mi się 65 i teraz trzeba to pozrzucać:D Tylko jak to zrobić.....jak Ty mi tu takie pyszności pokazujesz:)))) Zielona herbata w odchudzaniu już mi nie pomoże po zjedzeniu tego ciacha:)))) Pozdrawiam buziaczki:))) Oczywiście placuszek na 5 bo wyższej skali nie ma w ocenie na forum:(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko gdzie Ty zapłaciłaś 5,00złoty za kg truskawek?

U mnie na osiedlu w Krakowie

Ja chciałam kupić w tym tygodniu na targu ale zaśpiewano mi za kg 10 złoty! Dlatego napisałam,że są jeszcze za drogie,za 5,00 złoty pewnie bym kupiła.

Pytanie gdzie Ty mieszkasz,ze są takie ceny post-9750-1212780418_thumb.gif?????????!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D  Widze ze okropnie drogie są u was truskawki więc zapraszam do siebie ja kupuje po 3,50 , no i ciacho zrobione i jest super smaczne ,dziekuje za przepis , a oto moje dzieło, tylko jako wielki łakomczuch kroiłam jak jeszcze się rozwałało nie dałam mu się schłodzić  :razz: i oczywiście 5 za to ciacho

post-4684-1212955994_thumb.jpg

post-4684-1212956119_thumb.jpg

post-4684-1212956176_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.