Skocz do zawartości

Ciacho Z Truskawkami


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Tydzien temu robilam to ciacho, wyszlo pycha wszystkim smakowalo.Krem mi sie tylko leciutko zwazyl pewnie dlatego,ze nie moglam sie doczekac az ten budyn calkowicie ostygnie i byl jeszcze cieply jak go do masla dodawalam.Bardzo nam smakowal z dodatkiem truskawek zmiksowanych.Biszkopt ciemny zrobilam wedlug przepisu ale ten drugi laciaty z polowy skladnikow. Zaluje tylko,ze nie przekroilam ciemnego biszkoptu,bo wyrosl pieknie!Wkleje wkrotce zdjecia.Dzieki za swietny przepis Dorotka. Ps.No i nie nasaczalam biszkoptu.Nasaczam tylko do tortow. Wiec zeby byl pulchniutki laduje zawsze wtedy na ziemi z niewielkiej wysokosci. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violu bardzo sie ciesze ,że ciacho smakowało!!! Faktycznie kakaowy biszkopt wyszedł pięknie!! Ja uwielbiam to ciacho , bardzo mi smakuje z tą kawą , daje ona taki całkiem inny posmak jasnego biszkoptu , który świetnie pasuje do reszty! Smaka mi narobilaś i pewnie znowu zrobie to ciacho , tylko truskawki coraz drozsze post-9750-1214978090_thumb.gif Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie kawa wspaniale pasuje do tego ciacha.Ja robilam jak juz wspomnialam ten biszkopt z polowy skladnikow ,wiec kawa nie poszla miedzy warstwy ale byla na wierzchu niestety biszkopt jej nie wchlonal i po wyjeciu z piekarnika byla sypka .Dalam na to krem budyniowy i bylo O'K.Swietne ciacho polecam wszystkim!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłam to ciasto i z przykrością muszę powiadomić,że masa wcale mi się nie stężała w lodówce nawet po 2 dniach (wylewa się), nie wiem czemu tak mi wyszło; może dałam do masy za dużo truskawek, a może przyczyną było to że nie ucierałam masy jak to jest w przepisie tylko do ciepłego budyniu dodałam masło i margarynę i wmiksowałam je- na końcu wmiksowałam truskawki i masa od razu była rzadka, ale myślałam, że w lodówce stężeje, a tu nic z tego i dlatego uważąm, że trzeba dodać do masy żelatynę albo użyć mniej mleka. Co do ciemnego biszkoptu to polecałabym go nasączyć, bo mi wyszedł suchy- być może za długo go piekłam.To by było na tyle. Szkoda, że nie wyszło, bo ładnie się prezentuje, ale rozwala się wszystko przy krojeniu przez rzadką wypływającą masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyną było to że nie ucierałam masy jak to jest w przepisie tylko do ciepłego budyniu dodałam masło i margarynę i wmiksowałam je- na końcu wmiksowałam truskawki i masa od razu była rzadka, ale myślałam, że w lodówce stężeje,

Sama sobie odpowiedziałaś co było przyczyną Twoich kłopotów z ciastem.

Nigdy w życiu nie dodaje do masła czy margaryny ciepłego budyniu !!!!!

Zawsze czekam aż budyń wystygnie , ucieram masło , dodaje do niego po łyżce ZIMNEGO budyniu a na koncu dodaje truskawki i delikatnie mieszam. Robiąc mase w ten sposb nigdy nie miałam zadnych problemów

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze marzycielko. Jeśli boisz się,ze masa sie zwazy to nie miksuj truskawek ( wtedy nie bedzie soku ) tylko mozesz je pokroic i dodac do masy . Albo zmiksuj truskawki , odcedz sok , sokiem naponczyj biszkopt a odsączone truskawki dodaj do masy. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.