Skocz do zawartości

Tort Angielski-jaki Krem...?


Basia K

Rekomendowane odpowiedzi

To znów ja ;) Mój mąż-solenizant znany jest z tego,że praktycznie nie je słodyczy-żadnych ciast,deserów,batonów Wymyśliłam więc sobie,że zrobię mu "piwny" tort.Kolory,kształt kufla z piwem.Kupiłam juz w tym celu zółty lukier plastyczny,mam pisaki itp. Ale nie mam pomysłu-jaki krem...To określenie "piwny" odnosi się tylko do barw i kształtu. Jaki krem pasowałby,aby to się nie gryzło. No i ten lukier-ułożyc go na biszkopcie,czy czymś "oddzielic"-dzemem-kremem? Nigdy nie robiłam tortów z użyciem lukru plast :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM , jak nie lubi słodkiego tortu to zrób mu z mięsem , naleśniki przełóż masą mięsnĄ lub jak wolisz pieczarkami podsmażonymi z cebula i na górze udekoruj warzywami , pomidorem czy ogórkiem lub chipsami ,

lub posyp serem żółtym i zapiecz .

śmiesznie i zadowoli Twojego męża :D

POZDRAWIAM I ŻYCZENIA DLA SOLENIZANTA , ;)

ps .tu masz linki do pomysłów

http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/2,8756...34178,9495.html

http://kobieta.wp.pl/kat,26301,przepisId,5...ml?ticaid=161d9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znów ja ;)

Mój mąż-solenizant znany jest z tego,że praktycznie nie je słodyczy-żadnych ciast,deserów,batonów

Wymyśliłam więc sobie,że zrobię mu "piwny" tort.Kolory,kształt kufla z piwem.Kupiłam juz w tym celu zółty lukier plastyczny,mam pisaki itp.

Ale nie mam pomysłu-jaki krem...To określenie "piwny" odnosi się tylko do barw i kształtu.

Jaki krem pasowałby,aby to się nie gryzło.

No i ten lukier-ułożyc go na biszkopcie,czy czymś "oddzielic"-dzemem-kremem?

Nigdy nie robiłam tortów z użyciem lukru plast :D

Basiu krem mozesz zrobić naprawde dowolny, np. budyniowy do tego jakieś owoce, truskawki, wiśnie itd. Nie przekładaj tortu bitą śmietaną bo teraz jest za gorąco na taki tort i możesz mieć spore problemy.

Jeśli chodzi o lukier to koniecznie posmaruj cały tort masą maślaną, zeby lukier miał sie do czego ,,przykleić,, , wystarczy ,ze cieniutko posmarujesz . o lukrze poczytaj tutaj: http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,79891392,79891392.html

tutaj masz taki kufel: http://tortownia.pl/galeria.php?nr=267#gal

Jesli chcesz wiecej zdjeć tortowych kufli z piwem to podaj maila, wyśle ci fotki . Tutaj nieststy nie moge ich wkleić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko,tort nawet mi wyszedł,choc miałam problemy z przełożeniem lukru na ciasto-pękł mi i musiałam kombinowac. Zrobiłam krem kakaowy,na który przepis podałam na forum-taki mój sprawdzony krem,bałam się wiecej eksperymentów... Do dekoracji użyłam tez Twojej szpryc-glazury. Zrobiłam zdjecie,ale mieliśmy awarię komputera i wcięło mi wszystkie zdjęcia z tych urodzin.Muszę popytac rodzinki-moze ktoś złapał tort na którymś zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie próbowałaś nigdy? :D Taki sobie,słodki...Bałam się,że po zastygnięciu stworzy twardą skorupę,ale nie,jest nadal taki "elastyczny",nie kruszy sie. Zauważyłam jednak,ze nie wszystkim smakował ;) ,niektórzy goście odkładali co nieco z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.