Skocz do zawartości
Pola Połetek

Barszcz Ukraiński

Rekomendowane odpowiedzi

Składniki: ½ kg warzyw mieszanych ½ kg buraków 1/2 szklanki fasoli 10 dag cebuli 1 ziemniak 20 dag żeberek 1 łyżka przecieru pomidorowego 15 dag śmietany sól, cukier 2 łyżki zielonej pietruszki Fasolę namoczyć, następnego dnia ugotować. Żeberka ugotować pod przykryciem. Warzywa zetrzeć na tarce, dodać do prawie miękkich żeberek. Dodać pokrojonego w kostkę ziemniaka. Buraki zetrzeć na tarce i dodać do zupy. Pod koniec gotowania dodać fasolę i przecier. Po zestawieniu z ognia dodać śmietanę i zieloną pietruszkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj Polu!! Ile ma byc tej fasoli na ta proporcje? Cieplutko pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O, faktycznie! Nie podałam ilości fasolki. Już poprawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O...a przecier pomidorowy w tej zupie to dla mnie nowinka...to dla koloru? Ja idę na łatwiznę i daję fasolę z puszki,może być nawet ta czerwona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak Basiu, dla koloru i lekko kwaskowego smaku. A fasola z puszki to świetny pomysł!! Moczenie i gotowanie fasoli zajmuje sporo czasu. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Barszcz czerwony jest moją zupą nr 1 /w każdym wydaniu/, a ukraiński wprost uwielbiam. Robię go niemal identycznie, za wyjątkiem żeberek - gotuję go na kości od schabu. Obowiązkowo kawałek kapusty białej. No i też oczywiście od jakiegoś czasu robię na skróty czyli fasola z puszki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja zawsze daje fasole z puszki a poza tym dolewam tez troszke zalewy z ogorkow korniszonych, naprawde poprawia smak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a spróbujcie na wędzonce :grin: jest również bardzo dobry,do tego barszczu dodaję jeszcze kapustę białą :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi