Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
adrijah

Krem Czekoladowy

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze chciałam spróbować kremu czekoladowego własnej roboty :?: wyszedł mniej słodki niż się spodziewałam, ale bardzo smaczny

KREM CZEKOLADOWY

składniki:

- 2 tabliczki gorzekiej czekolady

- 20 dag kremówki

- 3 jajka

- 4 czubate łyżki cukru

- 1 łyżka brandy

- wiórki czekoladowe (do dekoracji) 

Kremówkę wstawić do lodówki. Połamaną czekoladę rozpuścić w miesce wstawionej do garnka z gotującą się wodą. Podgrzewać na małym ogniu i mieszać aż czekolada się całkowicie rozpuści. Kremówkę, gdy już będzie całkiem zimna, ubić na sztywno. Jajka umyć w gorącej wodzie i osuszyć ściereczką. Oddzielić żółtka od białek. Z białek ubić sztywną pianę (najlepiej nad parą). Żółtka utrzeć z cukrem, a następnie ubić na jednolitą kremową masę z powoli wlewaną ciepłą czekoladą. Ostudzoną masę dokładnie wymieszać z bitą śmietaną (1-2 łyżki odłożyć), alkoholem i pianą z białek. Gotowy krem rozłożyć do pucharków i wstawić do lodówki, by się mocno schłodził. Przed podaniem udekorować każdą porcję odłożoną bitą śmietaną i posypać wiórkami czekoladowymi.

post-8947-1219259914_thumb.jpg

post-8947-1219259919_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W koncu znalazlam przepis na krem czekoladowy! dzieki adrijah :) twoj krem wyglada smakowicie napewno wyprobuje te recepte,ale nie lubie brandy,moge uzyc innego alkoholu? pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

napewno może być inny, to tylko 1 łyżka, więc niewielki ma wpływ na smak i można spokojnie sobie pozwolić na zmianę :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no i zrobilam :evil: krem wyszedl mi bardzo dobry. do polowy masy dodalam alkoh. Batida de coco i ma przyjemny posmak kokosu a do drugiej dodalam vodka lemon,i tez jest dobre choc samku zbytnio nie zmienilo. deser jest slodki poniewaz zamiast gorzkiej czekolady dalam mleczna :) jeszcze raz dzieki! jak dlugo powinnam chlodzic ten krem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja też się kiedyś o to bałam. teraz już widzę kiedy jest odpowiednio ubita :D jak przechylisz miskę i nic nie będzie spływać, to jest ok (jak z pianą z białek)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jgorzynska1

Na zdjęciach wygląda bardzo smacznie, aż się skusiłam żeby zrobić i wyszło wyśmienicie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałabym wiedzieć czy muszą być w tym kremie jajka bo troszkę mam obawy co do jajek surowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi