Skocz do zawartości
adrijah

Zupka Chińska ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłam własną Zupkę Chińską - a co, w końcu studentka :?: Z tym, że zrobiłam ją z okazji odwiedzin rodzinki - przyjechał Tata i Brat-zupkożerca, więc nieco udomowiłam typową zupkę z proszku. Zależało mi głównie na tym makaronie - uwielbiam go. 

ZUPKA CHIŃSKA

składniki:

- 3 łagodne zupki Vifon Kurczak Złoty

- 2 piersi z kurczaka

- Felco warzywa na patelnię "Azja"

- 2 kostki rosołowe (kura + indyk z warzywami)

- 1 łyżka sosu sojowego

- olej

- sól i pieprz

Kurczaka umyć, pokroić w kostkę. Posolić, popieprzyć i usmażyć na oleju. Zdjąć kurczaka z patelni, wrzucić na jego miejsce mrożonkę. Ewentualnie przedtem trochę posiekać warzywa. Warzywa podusić, w tym czasie rozpuścić kostki rosołowe w 1,5l wrzątku w garnku. Miękkie warzywa wrzucić razem z kurczakiem do bulionu. Doprawić przyprawami z torebki (z zupek) i sosem sojowym i zmniejszyć ogień. Kilka minut przed podaniem wrzucić makaron z zupek, jak już będzie miękki, dokładnie wymieszać i nakładać.

post-8947-1219262182_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetnie urozmaiciłaś zwykłe torebkowe zupki :?: Myślę, że skorzystam z Twojego przepisu, bo moja rodzinka, na szczęście, nie unika zup i pewnie zjedzą ze smakiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja robię taka zupke na podobnym patencie. wolowine przyprawiona na ostro wkrajam do nudle "gulasznikoff", zageszczam i niebo w gebie....jesli lubisz ostra jazde to jak najbardziej. ps. adrijah - jutro poroboje Twojego przezpisu:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pasibrzuch

ja tam lubie jedzenie typu zupka chinska, w pracy do kanapek najlepszy ser w ziolach nudli, a poza tym uwielbiam zupy warzywne i rybne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi