Skocz do zawartości

Przyjęcie Komunijne


Gość Alice

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o propozycje menu na przyjęcie komunujne. Może ktoś z Was ma w tym temacie doświadczenie i mógłby mi polecić sprawdzone propozycje menu na takie przyjęcie. Oczywiście mam na myśli potrawy raczej niezbyt wymyślne, które w łatwy i niezbyt czasochłonny sposób mogłabym przygotować. Przyjęcie będzie dla ok. 20 osób. Będę wdzięczna za wszelkie porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

oto propozycja na śląskie przyjecie komunijne.... :D rosołek z makaronem mieso do wyboru-rolada slaska,pare udeczek,pieczen nadziewana sliwkami,do tego kluseczki jasne i ciemne,niebieska kapusta,surowka z białej kapusty,na zielonej sałacie troszke mizerii postawic gdzieniegdzie na stole no i oczywiscie pyszny sos musi byc.... :D na deser kopa, i dla urozmaicenia troche deseru sułtanskiego..... kawusia...według zyczen....obowiazkowo tort komunijny i 2 rodz ciasta......no i zimna płyta :D wedliny...nie duzo, ze 2 rodzaje sałatek...np z piersi kurczaka ,a druga z pory...fantazyjna,galaretka z kurczaka, koniecznie kulki rybne w occie....swojskie oczywiscie a nie kupione :D ,pomidorki ,ogoreczki,grzybki,papryczka ....o i moga byc jajeczka faszerowane tunczykiem,masełko, chlebek...mozna zrobic troszeczke koreczkow z serem plesniowym...np z orzeszkami, ,winogronami i tp.....no i kolacja...... od obiadu zostawisz sobie ciasta na kluski i zrob mnostwo malenkich kuleczek i smaz je na oleju we frytkownicy...pyszne....a do tego zrobisz z 12 sztuk piersi z kurczaka nadziewanych pieczarkami i panierowanych w sezamie-super wychodzą smazone we frytkownicy, i zrobisz jeszcze ze 12 szt kotleta nadziewanego serem , a z scinek z piersi zrob pare szaszłykow z boczkiem .....do tego zrob kapuste pekinską ze smietana i majonezem...tylko przypraw ją przed podaniem dopiero...pyszna.....mysle ze wystarczy im tego a tobie jeszcze zostanie na drugi dzien....powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze menu przyjecia w duzej mierze zalezy od rodzaju osob, ktore zaprosilas.. jesli sa to osoby o podejsciu tradycyjnym, to na pewno nie obedzie sie bez rosolu z makaronem, schabowego/filetow z kurczaka a la schabowy/kotletow wieprzowych, zasmazanej mlodej kapusty, polmiska wedlin czy salatki jarzynowej.. poza tym nie napisalas, czy przewidujesz tylko obiad z deserem, czy ewentualnie przedluzenie imprezy do godzin wieczornych - wtedy niezbedna jest jakas kolacja.. jesli ja organizuje przyjecia, to staram sie tak dobierac menu, zebym mogla zajmowac sie goscmi, a nie siedzec w kuchni caly czas.. dlatego proponuje ci w kolejnych postach (boje sie ze jak post bedzie za dlugi to mi sie tekst "obetnie" ;)) ) menu na obiad z przystawkami i deserem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przystawka:

losos wedzony na zimno podany z cytryna na lisciach salaty (kazda porcja osobno na malym talerzu), do tego na stol w ozdobnych salaterkach - slicznie wyglada przezroczyste biale szklo - ze dwie lekkie (nie majonezowe) salatki, np. grecka (salata lodowa, pomidor, ogorek swiezy, papryka, czerwona cebula, czarne oliwki, sos vinegret) i jakis niecodzienny smak (chociazby mieszane salaty, ser typu rokpol, gruszka, orzechy wloskie, vinegret)

do tego male kromki bialego pieczywa (np. bagietka cienko pokrojona) i prawdziwe maslo.. w czasie kiedy bedziesz w kuchni przygotowywac salatki (patrz nizej), mozesz wsunac do piekarnika blache kromek bagietki posmarowanych maslem czosnkowym, bedziesz miala pyszne grzaneczki do salatek..

prostota wykonania: - lososia kupujesz w porcjach, - salate i cytryne masz przygotowana wczesniej, - wszystkie warzywa umyte i pokrojone (oczywiscie kazde w innym pojemniku w lodowce), - tak samo ser i - sos, przed podaniem tylko wrzucasz do salaterek warstwami i polewasz sosem, pieczywo tez mozesz pokroic wczesniej, przykryte lniana serwetka dlugo zachowa swiezosc, - grzanki mozesz miec rowniez zrobione, tylko do wsuniecia na chwile do piekarnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czemu przystawka weszla mi podwojnie, moze admin jedna wykasuje :))

a ja przechodze do zupy:

rowniez proponuje cos, co mozesz zrobic chociazby dzien wczesniej i czego przygotowanie nie zajmie ci wiecej jak pol godziny..

moja ulubiona pieczarkowa z serkami topionymi (posolone i popieprzone podsmazone pieczarki zalac bulionem grzybowym i ugotowac do miekkosci, nastepnie dodac do zupy serki topione smietankowe i mieszac tak dlugo, dopoki sie nie rozpuszcza calkowicie i nie powstanie kremowa zupa).. zupe mozesz podgrzewac, ona zyskuje z kazdym dniem, chociaz jest tak pyszna, ze u mnie od razu znika calkiem :)) zupe podaje z makaronem, ale raczej nie nitki, tylko np. swiderki albo muszelki, ugotowany tez wczesniej i przelany przed podaniem wrzatkiem (na pewno nic mu sie nie stanie przez noc w lodowce)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz danie glowne:

nie wiem do konca, jakim sprzetem agd dysponujesz, dlatego moje propozycje moga byc troche trudne dla ciebie do zgrania..

nie bede tutaj zbyt oryginalna, jednak nie rezygnuj z kurczaka pieczonego.. najlepiej w postaci udek.. co tu kryc, kurczaka lubia prawie wszyscy, dorosli i dzieci, mozesz go podpiec wczesniej i zagrzac przed podaniem (najlepiej sprawdza sie prodiz)..

polecam rowniez schab faszerowany sliwkami lub morelami suszonymi (znow klasyka) albo pieczen z indyka - przyprawiona ziolami piers pieczona w rekawie z folii..

w sosjerkach podaj sosy do miesa.. a jako dodatki: ryz (ma te zalete, ze ugotowany wczesniej doskonale sie przechowa "w pierzynie"), salatki ktore zostana z przystawek (postaraj sie o odpowiednia ilosc) i surowka z pekinskiej w sosie ziolowym (wada: nie mozna jej zbyt dlugo przechowywac) lub, alternatywnie do kapusty pekinskiej, z salaty lodowej, dobra bedzie takze mizeria (swieze ogorki ze smietana) - mozesz miec zrobione wczesniej.. oczywiscie na miejscu beda rowniez borowki czy zurawina (w/w miesa lubia sie z nimi).. pamietaj zeby na stole nigdy nie braklo pieczywa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie do dan obiadowych ciagle mozesz podawac biale wino i inne napoje (woda mineralna, soki, szprycer - biale wino z gazowana woda mineralna, itp.).. dla dzieci - one beda pochlanialy napoje w duzych ilosciach - moze byc woda z sokiem lub jakis kompot, jesli bedziesz miala czas ugotowac - ja uwielbiam rabarbarowy, orzezwiajacy i nie za slodki..

a teraz desery:

mysle, ze twoi goscie juz beda bardzo najedzeni po poprzednich smakowitosciach :))

nie moze zabraknac na pewno kawy i herbaty, zimnych napoi jak do obiadu..

oprocz tego ze 2-3 rodzaje ciast, sernik jest lekki i nie za slodki - ogromny wybor w przepisach, jakies ciasto z owocami np. bananowiec z brzoskwiniami, moze rafaello..

i koniecznie jakis ladny bialy tort, cos z bita smietana.. mozna w tej chwili kupic sliczne ozdoby na tort, wlasnie typowo komunijne, wykonane z ciasta jak na oplatek..

ja sie przyznam szczerze, ze ciast nie pieke, bo nie mam do tego talentu - czasem na cos sie porwe i potem rodzinka ma temat do zartow na nastepne pol roku :))

mysle ze to wystarczy na naprawde przyjemny obiad.. jesli masz jakies pytania co do potraw przeze mnie wymienionych, postaram sie na nie odpowiedziec jak najbardziej szczegolowo..

pozdrawiam i zycze milej zabawy..

ps. jejkuuuu.. ale sie rozpisalam.. ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

nigdy więcej powiedziałam kiedyś, po jednej z imprez rodzinnych, te przygotowania brudne gary, niewiele większym kosztem wyprawiałam w tamtym roku przyjęcie komunijne w poznaniu a właściwie pod poznaniem znalazłam wspaniałą restaurację myśle że można śmiało podać jej nazwę Stara Wozownia w Lusowie pyszne dania szef kuchni dobrał menu wedle mojego portfela żadnego stresu żadnych obowiązków pyszne jedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o propozycje menu na przyjęcie komunujne.

Może ktoś z Was ma w tym temacie doświadczenie i mógłby mi polecić sprawdzone propozycje menu na takie przyjęcie.

Oczywiście mam na myśli potrawy raczej niezbyt wymyślne, które w łatwy i niezbyt czasochłonny sposób mogłabym przygotować.

Przyjęcie będzie dla ok. 20 osób.

Będę wdzięczna za wszelkie porady

Ciekawym bajerem i prostym będzie żurek albo zupa grzybowa w miseczce z bułki, na pewno nie raz widziałaś takie coś na weselach. Błueczki takie gotowe można zamówić w piekarni, nie powinno to dużo kosztować :shock:

A co do alkoholu: na przyjęciu komunijnym tradycyjnie nie podaje się żadnego alkoholu, czy to wina, czy wódki czy czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.