Skocz do zawartości

Moja Dieta Przepisy


Gość Zdzisław Dyrma

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zdzisław Dyrma

Hej witam wszystkich

Mam 27 lat 184cm wzrostu i waga dobiła mi do 129 kg mam dość solidną budowę ciała wiec jeszcze jak zawodnik sumo nie wyglądam ale od Woody Alena trochę odstaje.

Doświadczenie w odchudzaniu mam raczej spore Kopenhaga 1000 kalorii to wszystko już było.

Dziś jestem po dwóch tygodniach od zmiany podejścia do odżywiania się nie odchudzam się i nie jestem na diecie po prostu zmieniam nawyki żywieniowe.

Opracowałem własną dietę głównie w oparciu o South Beach czyli Południowa Sukę jak ją żartobliwie nazywam. Dodałem jeszcze kilka rzeczy z diety 1000 kalorii

Po dwóch tygodniach straciłem 4,5 kg zamieszczam poniżej skomponowany przeze mnie jadłospis wraz z przepisami na mnie podziałało i nie mam zamiaru się wycofać bo naprawde ten sposób odżywiania mi pasuje. Naprawdę Polecam

Dzień 1

Śniadanie ( 7:00)

- herbata zielona, jajecznica na szynce pomidor

Drugie śniadanie ( 10:00)

- mały jogurt naturalny (kefir, maślanka)

Lunch (14:00)

- 2 kabanosy i sok pomidorowy

Obiadokolacja (max 18:30)

- pierś z kurczaka (indyka) ok.200g ugotowana

Sałata skropiona oliwą i cytryną

Lunch z obiadokolacją można zamieniać

Dzień 2

Śniadanie (7:00)

- mięta, chuda szynka (3-4 plasterki),jajko na miękko, twarożek wiejski chudy (150g 3%).

Drugie śniadanie (10:00)

- jedna suszona kiełbasa (myśliwska),pomidor

Lunch (14:00)

Konserwa rybna (tuńczyk, śledź nie w oleju)

Obiadokolacja ( max 18:30)

- Stek wołowy (ok.200g krwisty smażony na oliwie)

Kalafior gotowany (bez dodatków)

Dzień 3

Śniadanie ( 7:00)

- herbata zielona, twarożek ze szczypiorkiem i rzodkiewką,

jajko na twardo

Drugie śniadanie ( 10:00)

- sok pomidorowy

Lunch (14:00)

- 2 plasterki szynki, 2 plasterki chudego żółtego sera, jogurt naturalny mały

Obiadokolacja (max 18:30)

- fasolka po bretońsku ok. 300g

Lunch z obiadokolacją można zamieniać

Dzień 4

Śniadanie (7:00)

- mięta

- omlet z groszkiem i serem

Przepis:(3 jajka, 2 łyżki śmietany 18%,mała cebula,6 łyżek groszku konserwowego, 50g tartego żółtego sera)

Jajka roztrzepać dokładnie ze śmietaną na puszysto,

Na patelni podsmażyć posiekaną cebulkę dodać groszek i zalać roztrzepanymi jajkami nie mieszać posypać potartym serem przykryć na minimalnym ogniu trzymać 4 min wyłączyć gaz nie odkrywać pod przykryłem trzymać 10 min gdyby jajka nie ścięły się ponownie podgrzać.

Drugie śniadanie (10:00)

- serek wiejski ( 150g 3%)

Lunch (14:00)

Zupa grochowa z kiełbasą (gotowana bez ziemniaków)

2 talerze

Obiadokolacja ( max 18:30)

sałatka

- pomidory Cherry (malutkie koktajlowe)

Pół zielonej papryki

Ser mozzarella kulka w wodzie 125g

Oliwki czarne bez pestek

Pomidorki pokroić na kawałki ser

Dodać pokrojony ser

Pokrojone oliwki i posiekaną drobno paprykę

Wszystko skropić oliwą z oliwek dodać szczypte soli i posypać lekko ziołami prowansalskimi

wymieszać i gotowe

Dzień 5

Śniadanie ( 7:00)

- herbata zielona, chuda kiełbasa z wody, dwa jajka na miękko, pomidor

Drugie śniadanie ( 10:00)

- puszka fasoli białej ( na zimno lub na ciepło)

Lunch (14:00)

- pół kurczaka z rożna coca cola light

Obiadokolacja (max 18:30)

- talerz flaków

Dzień 6

Śniadanie ( 7:00)

- mięta, sałatka patrz dzień 4, pół makreli wędzonej

Drugie śniadanie ( 10:00)

- kefir

Lunch (14:00)

-wieprzowina gotowana ( szynka lub chude żeberka 300g)

Cukinia mała (zielona miękka skórka)

Z cukinii usunąć nasiona pokroić na kostkę ok. 1cm

Rzucić na patelnie z odrobiną oliwy dodać garść łuskanego słonecznika i doprawić lekko pieprz sól smażyć 3 min.

Obiadokolacja (max 18:30)

-talerz gęstej grochówki bez ziemniaków!!!

Dzień 7

Śniadanie ( 7:00)

- herbata zielona, 2 jajka sadzone na kiełbasie

Drugie śniadanie ( 10:00)

- serek wiejski ( 150g 3%)

Lunch (14:00)

- pierś z kurczaka smażona bez panierki na małej ilość oliwy z oliwek, brukselka gotowana

Obiadokolacja (max 18:30)

- śledzie (z octu lub w śmietanie)

Dzień 8

Śniadanie ( 7:00)

- herbata zielona, omlet patrz dzień 4 (można dodać pieczarki paprykę wedle upodobań)

Drugie śniadanie ( 10:00)

- 2 kabanosy, sok pomidorowy

Lunch (14:00)

- pstrąg pieczony

Pstrąg cały patroszony ok. 500-700g, 2 łyżki masła, 4-6 ząbków czosnku, natka pietruszki, sól, pieprz, folia aluminiowa

Pstrąga oskrobać z łuski

Umyć położyć na foli aluminiowej

2 łyżki masła utrzeć z posiekanym czosnkiem 4-6 ząbków, dodać posiekaną natkę pietruszki (pół pęczka)

Tak przygotowaną masę włożyć do środka pstrąga i dać odrobinę na wierzch ryby, następnie zawinąć szczelnie w folie aluminiową i włożyć do rozgrzanego piekarnika

180 C ok. 20-25 min nie dłużej

Obiadokolacja (max 18:30)

- fasolka po bretońsku ok. 300g

Dzień 9

Śniadanie ( 7:00)

-mięta, twarożek ze szczypiorkiem i rzodkiewką, jajecznica na szynce

Drugie śniadanie ( 10:00)

- udko z kurczaka z rożna

Lunch (14:00)

- zupa brokułowa krem

Paczka mrożonego brokuła, kostka rosołowa, śmietanka słodka 12%

Brokuł wrzucić na wrzątek ok. 1l wody gotować do miękkości ok. 20 min dodać kostkę rosołową zdjąć z ognia zmiksować na konsystencje kremu odparować do zgęstnienia i dodać śmietankę (koniecznie słodka nie kwaśna) doprawić lekko solą i białym pieprzem

Obiadokolacja (max 18:30)

- tatar 150-200g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam jedno pytanie: dlaczego południowa suka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, jednakże pozwól, że Ci wyjaśnię - akcentu nie da się postawić inaczej w słowie jednosylabowym. 'Beach' to plaża, i z tym się zgadzam, i jest homofonem polskiego słowa 'bić', jednakże suka (i tylko suka, choć może być użyte obraźliwie w odniesieniu do kobiety) po angielsku to 'bitch' i jest homofonem polskiego słowa 'być'. W jednym i drugim przypadku to 'ć' jest wymawiane troszeczkę bardziej twardo. Żart słowny, może, ale kiepski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ala ja nie potrzebuję wyjaśnień jestem tylko "kurą domową"o małym rozumku, która liznęła trochę angielskiego, chciałam tylko pomóc i wyjaśnić na "chłopski rozum" ale znów sprawdziło sie powiedzenie o nadgorliwości... Zasadniczo wydaje mi się że jak ktoś pyta to nie wie ... Wyluuzuj kobieto (z akcentem na "u")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ala ja nie potrzebuję wyjaśnień jestem tylko "kurą domową"o małym rozumku, która liznęła trochę angielskiego, chciałam tylko pomóc i wyjaśnić na "chłopski rozum" ale znów sprawdziło sie powiedzenie o nadgorliwości... Zasadniczo wydaje mi się że jak ktoś pyta to nie wie ... Wyluuzuj kobieto (z akcentem na "u")

Pytanie kierowałam do założyciela postu. Poza tym, jeśli coś komuś wyjaśniam, to tylko wtedy, jesli sama to wiem. Jeśli jestem ignorantką w jakimś temacie, a jest takich mnóstwo, po prostu nie zabieram głosu.

Przepraszam, jeśli poczuła się Pani urażona, nie miałam absolutnie takiego zamysłu :grin:. Raczej wyjaśniłam, bo na tym akurat się znam :grin:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.