Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem wzrokowcem i ...zachęcająco wygląda!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przymierzam się do tego ciasta już od dłuższego czasu....Jutro moja Ala ma urodziny,więc w końcu wykorzystam ten przepis. Mam tylko małe pytanie- Czy masa czekoladowa nie wyjdzie za rzadka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja robiłam to ciasto, pyszne jest. Ta masa czekoladowa nie wyjdzie za rzadka, jest w sam raz, jak zastygnie to wszystko jest dobrze. Ja natomiast miałam problem z jasnym biszkoptem - tzn. zrobiłam go z 3 jajek i chyba bez proszku do pieczenia - bo taki miałam przpeis - nie był on za dobry, być może była to wina też piekarnika lub za długo go piekłam - bo ten biszkopt się po prostu wysuszył, i później jak go pokruszyłam zgodnie z przepisem, to on był taki kruchy i później jak ciasto się kroiło, to ten biszkopt się trochę rozsypywał :) Może warto zrobić biszkopt z 4 jajek. Ciasto ogólnie pycha, z pyszną masą śmietankową i mocno nakrapiane alkoholem, naprawdę dobre :) Powodzenia Basiu i wszystkiego najlepszego dla Twojej Córki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję,Dorotko za życzenia i dobre rady.Piękne Twoje ciasto.

Jasny biszkopt upiekłam właśnie z 4 jaj (ja wykorzystuję przepis Bożeny Sikoń 1-2-3)

Ta masa czekoladowa wyszła mi lejąca.Ale może to tak ma byc,bo świetnie nasączyła pokruszony biszkopt i całe ciasto było wilgotne,nie za suche.

Ogólnie,ciasto pyszne,efektowne a i nie za trudne.Zgodzę się z opinią,że jak postoi,to jest lepsze.

A tak się u mnie prezentowało:

post-4529-088533500 1298278794_thumb.jpe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi