Skocz do zawartości

Przeznaczenie Noży Kuchennych


Gość criginold

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Przyznam, że sprawa jest dość komiczna, ale zależy mi bardzo na waszym zdaniu. Posiadam jakiś podstawowy zestaw noży kupiony w supermarkecie. W jego skład wchodzą: -Nóż szefa kuchni( taki duży) -Nóż do steków -Nóż uniwersalny -Nóż do obierania Pochwaliłem się już tym co mam w kuchni:) teraz czas na konkrety. Jestem chłopakiem który za wiele w kuchni nie robi, a do tego co robie używam tylko tzw. noża do steków. Kroje im chleb, smaruje itp. Mój tata natomiast do wszytskiego używa tzw. noża szefa kuchni. Ostatnio wywalił "mój" nóż do steków twierdząc, że używam go niezgodnie z przeznaczeniem;/ Upiera się przy tym, że on "swój" nóż szefa kuchni użytkuje w należyty sposób. Tak więc mam do was pytanie jako bardziej obytych w kuchni. Czy nóż szefa kuchni powinien być używany także do smarowania chleba masłem itp? Bo moim zdaniem żaden z nas dobrze nie używał noży bo w gwoli ścisłości do smarowania masłem powinien być używany nóż uniwerslany. Mam racje z tym, że Nóż szefa kuchni nie jest przeznacozny do smarowania:) Ps. Ten post to nie jest żart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bo moim zdaniem żaden z nas dobrze nie używał noży bo w gwoli ścisłości do smarowania masłem powinien być używany nóż uniwerslany.

wszystko zależy od tego jak komu wygodniej, osobiście od dłuższego czasu używam tylko 2-ch noży. oba firmy FISKARS.

pierwszy Dołączona grafika i drugi Dołączona grafika.

pierwszy typowy nóż kuty szefa do (jak ja to nazywam) masówki czyli szatkowanie , przecinanie i krojenie, wbrew pozorom idealny do krojenia drobno zieleniny, czosnku papryki w paski czy kostke ale grubą lub średnią. natomiast 2-gi (obierak) rewelacyjny nóż do obierania warzyw, rozkrawania bułek i wek, smarowania, bardzo drobnego krojenia cebuli i prac precyzyjnych z warzywami gdzie warzywo musi być pokrojone drobno i mieć w miare jednakowy kształty. do wszelkiego rodzaju mięs wole używać noża pierwszego,

pozdrawiam witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.