Skocz do zawartości

Przekładaniec Czekoladowo - Kokosowy


Kaliope

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z tego, że jestem znów w domku na przepustce ze szpitala (niestety dziś muszę wracać), upiekłam wczoraj dla mojej Rodzinki ciasto. Czuję się już znacznie lepiej i być może wkrótce wrócę do domu na stałe.

Polecam ciasto, w którym wiele jest mojej kulinarnej wyobraźni :) ))

Ciasto:

- 30 dag margaryny Kasi

- 1,5 szklanki cukru

- 5-6 jajek (białka na pianę)

- 3 szklanki mąki

- 3 łyżeczki proszku do pieczenia

- 4 łyżki kakao

- 4 łyżki oleju

- aromat arakowy

- mleko lub śmietanka (gdy ciasto jest za gęste)

Wykonanie:

- margarynę utrzeć z cukrem, dodawać po jednym żółtku i dobrze rozetrzeć

- mąkę wymieszać z proszkiem i kakao, dodawać stopniowo do margaryny

- wlać olej i aromat arakowy i wymieszać (gdy ciasto będzie zbyt gęste można dodać mleka lub słodkiej śmietanki)

- na końcu wymieszać ciasto z ubitą na sztywno pianą z białek i wyłożyć do formy wysmarowanej margaryną lub masłem; piec w temp. 190 stopni około 40-45 minut. Po wystudzeniu przekroić na 3 blaty

Krem:

- 35 dag masła (lub pół na pół z margaryną)

- 5 łyżek cukru pudru

- 3 żółtka ubite na parze

- 20 dag wiórków kokosowych

- 4 duże łyżki Nutelli lub innego kremu orzechowego

- 2-3 łyżki spirytusu

Wykonanie:

- masło utrzeć z cukrem pudrem na gładką masę, dodać ubite na parze i wystudzone żółtka

- następnie dodać spirytus, wsypać wiórki kokosowe i dobrze wymieszać

- podzielić masę na 2 części i do jednej dodać Nutellę a drugą zostawić białą

Składanie ciasta:

- na pierwszy blat ciasta wyłożyć masę białą, przykryć drugim plackiem i lekko docisnąć

- następnie wyłożyć masę z Nutellą, przykryć trzecim plackiem i docisnąć

- wierzch polać polewą czekoladową i ewentualnie udekorować kokosem lub orzeszkami

Do ciast z kremem dobrze pasuje kwaśny dżem lub konfitura (np. z czarnej porzeczki lub żurawiny), dla przełamania słodyczy kremu. Można najpierw posmarować placki cienką warstwą konfitury a później wyłożyć krem.

Polecam i życzę udanych wypieków!

post-8290-1263138659_thumb.jpg post-8290-1263138771_thumb.jpg

post-8290-1263138868_thumb.jpg post-8290-1263138958_thumb.jpg

post-8290-1263139035_thumb.jpg post-8290-1263139118_thumb.jpg

post-8290-1263139184_thumb.jpg post-8290-1263139247_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana Kinguniu-ciasto oczywiście wygląda i ciekawie i smacznie-a zdjęcia przedstawiają cały proces tworzenia. Napewno już jesteś w szpitalu i tego nie przeczytasz,ale życzę Ci dużo zdrówka i siły w zmaganiu się z chorobą. Pozdrawiam gorąco -nie tylko Ciebie ocz\ywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JESTEM JUŻ W DOMKU NA STAŁE!!! :) Dziewczyny z całego serduszka dziękuję Wam za życzenia i opinie na temat ciasta! Dziś wróciłam ze szpitala. Po ostatniej przepustce nastąpiła ogromna poprawa - chyba pobyt w domu dodał mi taak dużo sił - i pani doktor prowadząca uznała, że mogę już wrócić do domu. Jeszcze tylko kontrolna wizyta w poniedziałek. Wszystkich serdecznie pozdrawiam i życzę udanych wypieków! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katarzyno polecam Ci to ciasto, ciekawa jestem jak będzie smakować :) Pozdrawiam cieplutko i dziękuję za miłe słowa. Andy8 Tobie również dziękuję! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.