Skocz do zawartości

Cudok


apsik

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis na to ciasto mam już około 15 lat i kiedyś często je piekłam-pochodzi z książeczki,,Babeczka. Przeglądałam swoje stare zeszyty i zastanawiałam się co upiec synowi na zabawę choinkową i tak jakoś padło na to. Przeglądałam forum i jest dużo podobnych ciast -typu pijak ,ale ten się jednak czymś różni...na zachętę wstawiam fotkę-nie jest ona zbyt dobra i nie odda widoku ciasta bo odkroiłam na spróbowanie tylko małą kromeczkę. Polecam jednak spróbować-krem można dać zwykły budyniowy. 1. Upiec biszkopt z 4 jajek. 2.Ciasto makowo-kokosowe SKŁADNIKI 7białek 1 szklanka cukru 1 szkl suchego maku 1 szkl wiórków kokosowych 2 łyżki mąki ziemniaczenej 1 płaska łyżeczka proszku Ubić białka na sztywno,dodać cukier i jeszcze poubijać ,dodać wymieszaną resztę składników i wymieszać. Upiec na tej samej blaszce co biszkopt około 30 minut. 3.KREM 2 1/2 szkl mleka 1/2 szkl cukru budyń śmietankowy na 3/4 l -Delekty 1 galaretka -ja dałam pomarańczową 2 łyżki alkoholu Ugotować budyń i do gorącego wsypać suchą galraretkę i dobrze wymieszać. Następnię utrzeć 1 masło lub dobrą margarynę i dodawać powoli zimny budyń,na koniec alkohol. Potrzebne nam będą jeszcze słoiczek dżemubrzoskwiniowego lub morelowego i 3 paczki herbatników oraz kieliszek alkoholu. Na biszkopcie rozsmarować dżem i 1/2 kremu-na to ciasto makowo-kokosowe i resztę kremu-teraz herbatniki maczane w alkoholu rozcieńczonym w wodzie przegotowanej-w stosunku 2;1-czyli 2 kieliszki wody. Wierzch polać polewą i smacznego.

post-3528-1264589225_thumb.jpg

post-3528-1264589329_thumb.jpg

post-3528-1264589511_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eluś - ciasto wygląda mniamniuśnie,miałam robić karpatkę ale teraz zastanawiam się nad tym ciachem. Muszę pokazać synowi bo od niego zależy co będzie jadł :) Wczoraj właśnie skończył 18-stkę a nie piekłam tortu bo zwyczajnie nie umiem. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.