Skocz do zawartości

Styropian


teresap

Rekomendowane odpowiedzi

Usłyszałam w telewizji przepis i nie byłam pewna czy dobrze słyszałam, zajrzałam tu i tam i okazało się że warto wypróbować Zachęcam wszystkich do wypróbowania :mrgreen:

Szybkie ale jakie...???

Ciasto -styropian

3 szklanki mąki 1 kostka margaeyny 1/2 szklanki cukru 2 łyżeczki proszku do pieczenia 5 żółtek

masa:

2 jogurty brzoskwiniowe (po 500 g) 1/2 szklanki cukru 1 łyżeczka proszku do pieczenia 5 białek 200g wiórków kokosowych 1 budyń śmietankowy

Z wymienionych wyżej składników zrobić kruszonkę - wysiekać mąkę z proszkiem, cukrem i margarynę, oraz żółtka i połączyć. Kruszonkę podzielić na dwie części.

Masa

Do jogurtu dodać cukier i proszek do pieczenia oraz budyń. Wymieszać. Delikatnie dodać wiórki kokosowe. Połączyć z pianą ubitą z białek i szczypty soli.

Połowę ciasta kruszonki rozłożyć na dnie foremki (22x34 cm, wysmarowana masłem i wysypana bułką tartą). Nałożyć masę, następnie reszte kruszonki.

Piec na złoty kolor w temp. 160 ? 18Ost. C przez 1 godzinę.

Można najpierw ciasto posmarować dżemem jakimś kwaskowatym lub na wierzch dać owoce, ja dałam brzoskwinie i jeszcze jedno zamiast jogurtu można dać śmietanę 18% 1200g i wtedy cukru trzeba zwiększyć do ? szk. plus cukier waniliowy i wyjdzie ala sernik

post-6127-083492500 1283629357_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgadzam się ciasto jest dobre i mi osobiście smakuje wersja jogurt i kokos ale jeśli ktoś nie przepada za kokosem proponuje wersje ze śmietaną (pod przepisem jest napisana na zielono) i tak jak pisze" ala281"smakiem przypomina ser , można tu dodać brzoskwinie i trzeba pamiętać że zwiększamy cukier i budyń dajemy śmietankowy

Naprawdę polecam:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy8, tak jak napisała teresap, możesz pominąc kokos, ale muszę ci powiedzieć, że ja też nie lubię kokosu,a tutaj pasuje i samkuje wybornie,naprawdę, :wink: ale jak nie chcesz dodawać kokosu, pomiń, nic się nie stanie,a jeżeli dasz śmietanę, musi być bardzo gęsta, warto spróbować, bo ciacho rewelacja:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

I ja wreszcie zebrałam się za to ciasto i powiem Wam,że jest rewelacyjne:nie za słodkie,nie za ciężkie,łatwo się robi i smakuje wspaniale.Robiłam ze śmietany,gęstej 12%,użyłam 3 kubeczków po 330gram i wiórek dałam 18 dkg ale budynie wzięłam 2 zwykłe na pół litra.Spód posmarowałam dżemem brzoskwiniowym.Z pewnością często będzie u mnie pieczone!Ja daję 5! post-4359-095395500 1298394472_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

I ja też w końcu skusiłam się na to ciasto. Zrobiłam go zgodnie z podanym przepisem :)

post-8-0-64239300-1316077747_thumb.jpg

Ciasto jest naprawdę super. Bardzo dobre w smaku, nie jest słodkie, ma też ciekawą nazwę, niektórzy kosztowali go ze względu na ciekawą nazwę :mrgreen:

Jest bardzo proste i szybkie do zrobienia (a jeśli ciasto zrobimy sobie dzień wcześniej to na drugi dzień, w ciągu 10 minut ciasto mamy gotowe). Dlatego polecam je wszystkim zapracowanym ;-)

Zastanawiam się jakby tutaj dodać np. jogurt wiśniowy, budyń wiśniowy i... może też kilka wisienek - myślę, że też by było smaczne :smile:

Serdecznie pozdrawiam autorkę i dziękuję za podzielenie się z nami tym super przepisem :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I ja też w końcu skusiłam się na to ciasto. Zrobiłam go zgodnie z podanym przepisem :smile:

post-8-0-64239300-1316077747_thumb.jpg

Ciasto jest naprawdę super. Bardzo dobre w smaku, nie jest słodkie, ma też ciekawą nazwę, niektórzy kosztowali go ze względu na ciekawą nazwę :mrgreen:

Jest bardzo proste i szybkie do zrobienia (a jeśli ciasto zrobimy sobie dzień wcześniej to na drugi dzień, w ciągu 10 minut ciasto mamy gotowe). Dlatego polecam je wszystkim zapracowanym ;-)

Zastanawiam się jakby tutaj dodać np. jogurt wiśniowy, budyń wiśniowy i... może też kilka wisienek - myślę, że też by było smaczne :smile:

Serdecznie pozdrawiam autorkę i dziękuję za podzielenie się z nami tym super przepisem :grin:

Dziękuję Dorotko

Myślę że wersja wiśniowa zdała by egzamin :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.