Skocz do zawartości

Pomóżcie Facetowi Z Sushi


yaiez

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu się przywitam, jako że to mój pierwszy post tutaj. Wygląda na to, że zobowiązałem się do zrobienia sushi, oto moje pytania: -czy rybę się jakoś przygotowuje? Czy po prostu tak jak jest kupiona? -czy ryż specjalny do sushi można zamienić na zwykły, krótkoziarnisty? -czym można zastąpić matę? -o czym powinienem pamiętać? Obawiam się, czy wyjdzie mi odpowiednio okrągłe, czy będzie się kleić itp. Zamierzam robić jedynie rolki, ryby jakie chcę kupić to łosoś, dorsz, tuńczyk. Nie będę robił maki zawijanych w rybę, wolę oszczędniej :) ile w takim razie ryby potrzebuję na 6 dosyć grubych rolek? Zamierzam zrobić przynajmniej po 6 z jednego rodzaju. -ile ryżu mi będzie potrzebne na 6 rolek średniej wielkości? (takiej raczej klasycznej). Jako dodatków planuję użyć: sezam, kawior (nie za dużo), avokado, wasabi, ogórki, paluszki krabowe. Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, w internecie jest wiele filmików, które na pewno lepiej pomogą niż opisywanie całej procedury. Oto jeden z nich:

- wg mnie całkiem niezły. - Nie każdą rybę można zjeść surową. Łosoś i tuńczyk są bezpieczne, ale nie wiem jak dorsz. Jeżeli kupisz świeżą rybę, nie musisz jej specjalnie przygotowywać. - Ryżu oczywiście nie zamieniamy - kupujemy specjalny do sushi - tylko taki będzie się odpowiednio kleił. Dodatkowo będzie niezbędna specjalna zalewa octowa, która nada ryżowi specyficznego smaku. - Mata przydaje się bardzo - naprawdę ułatwia prace. Ja swoją kupiłam za ok 10 zł i nie wyobrażam sobie pracy bez niej. - Maki nie muszą wyjść okrągłe - jak poszukasz w internecie, to zobaczysz, że właśnie dzięki macie można nadawać im rozne kształty. dlatego nawet jak nie wyjdą okrągłe, to nie należy się przejmować :) Ciężko powiedzieć ile ryby. Wbrew pozorom trochę tego idzie. Natomiast jeżeli chodzi o ryz to proponuje ok 0,5 kg. jak zostanie to zawsze można zrobić troche nigiri :grin: Nie zapomnij o sałacie do maków!!! Mam nadzieję, że udało mi się troche pomoc. Życze powodzenia i czekam na relacje :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.