Skocz do zawartości

Przepisa Na Pierogi


PrzepisAni

Rekomendowane odpowiedzi

Pierogi. Narodowa potrawa Polaków. (przepis z BLOG ANI)

Bo z pierogami to jest tak, że każdy je lubi. Nie znam nikogo kto skrzywiłby się na myśl że za chwilę zje pierogi. Podawać można je ze wszystkim ? pierogi z serem, pierogi z mięsem, pierogi z kapustą, pierogi z soczewicą a latem pierogi z jagodami. Aż ślinka cieknie na takie pyszności. Dziś zrobiłam pierogi z serem na słodko.

Lista składników na ciasto:

  • pół kilograma mąki pszennej (3 szklanki)
  • jedno jajko
  • szczypta soli
  • łyżka oliwy z oliwek
  • 120 ml ciepłej wody
  • 50 ml mleka

Lista składników na nadzienie:

  • 40 dag sera białego chudego lub półtłustego
  • 2 żółtka
  • 4 łyżeczek brązowego cukru
  • cukier waniliowy
  • łyżka śmietany- 12%

Do gotowania:

  • 3 litry wody
  • łyżeczka soli
  • łyżka oliwy

Czas przygotowania ? 60 minut

Czas gotowania ? 15 minut/porcja

Stopień trudności ? 2/5

Jak zrobić pierogi:

  • Zagniatam ciasto

Wysypuję na stolnicę mąkę, wbijam w to jajko, dodaję sól, oliwę i 1/3 wody z mlekiem i zagniatam ciasto, sukcesywnie dodając pozostałą wodę z mlekiem. Jeśli ciasto jest gładkie i zebrało całą mąkę ze stolnicy, a mi zostało jeszcze trochę wody z mlekiem, nie przejmuję się tym. To co zostało wylewam. Chłonność mąki jest różna i często nie mogę przewidzieć ile wody będę potrzebowała.

  • Rozwałkowuję cisto na cienki placek.

Staram się żeby cisto nie było za grube. W pierogach ważne dla mnie jest, żeby smak nadawał farsz, a ciasto było tylko dodatkiem. Grubość ciasta nie powinna być większa niż ? grubość materiału bluzy dresowej :)

  • Wycinam kółka, które za chwilę uformuję w pierogi.

Używam do tego kubka lub dużej filiżanki, w zależności od tego jak duże mają być pierogi. Przykładam filiżankę do góry dnem i lekko przekręcam w prawo i w lewo. Po chwili mam regularne koło wycięte z ciasta

  • Przygotowuję farsz ? tym razem ser.

Do miseczki wrzucam ser, żółtka, śmietanę, cukier, cukier waniliowy i mieszam na jednolitą masę

  • Lepię pierogi

Na środek każdego wyciętego szklanką koła nakładam łyżeczką farsz. Wkładam go tyle, żeby brzegi ciasta zostawić wolne i żeby dało się je połączyć. Mocno zgniatam ze sobą brzegi ciasta. Kiedyś podpatrzyłam jak mama dodatkowo je jeszcze zawija. Dzięki temu ciasto na pewno się nie rozklei, a pierogi ładniej wyglądają. Jak to zrobić? Kciukiem i palcem wskazującym mocno rozgniatam brzeg wcześniej sklejonego pieroga, następnie kciukiem podwijam ciasto do środka, robiąc taką podwiniętą falbankę i tak raz koło raza, żeby zawinięcia na siebie lekko zachodziły.

  • Gotuję pierogi

Do wrzącej osolonej wody z łyżką oliwy wrzucam pierogi. Na raz wkładam ich tyle, żeby pokryły dno garnka. Delikatnie je mieszam (najlepiej użyć drewnianej lub plastikowej łyżki, żeby nie uszkodzić ciasta). Pierogi możemy wyjąć ok 2 minuty po tym jak wypłyną, czyli podniosą się z dna garnka na wierzch wody.

? i ugotowAnne :sad:

Pierogi z serem można podawać polane słodką śmietanką, posypane cukrem, z sosem waniliowym, sosami owocowymi, lub roztopionym masłem.

Ja czasem lubię też zjeść takie zupełnie bez niczego, delektuję się wtedy idealną konsystencją nadzienia i delikatnością ciasta. Można je jeść na ciepło i na zimno. Bo w końcu to? pierogi!

No i wychodzi na to, że lepienie pierogów wcale nie jest trudne. Jeśli na początku nie wychodzi zawijanie brzegów pierogów nie wolno się zniechęcać, w końcu trening czyni mistrza.

Smacznego :-(

Ania

ODWIEDŹ mój blog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak wyrabiam ciasto, to podgrzewam mleko, dodaje trochę masła (łatwiej się wyrabia, i się nie kawali) i dla kolorku można dodać kurkumy (do tego mleka). Ciasto z kurkumą pasuje do pierogów z mięsem (ze względu na gorzkawy smak kurkumy). Wtedy pierogi wychodzą jaskrawo żółte, przez co można zaskoczyć znajomych lub drugą połówkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.