Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Sałatka grecka:

-ser feta (najlepszy taki małorozpadający się i nieszczególnie słony, w Lidlu można kupić naprawdę dobry)

-czarne oliwki

-pomidory koktajlowe

-świeże ogórki

-sałata

-świeża bazylia

-Sos vinegrette

Składniki kroimy (poza sałatą, którą rwiemy rękoma), mieszamy dodajemy sos vinegrette (albo gotowy, albo domowej roboty - ja osobiście preferuje własnej roboty)

i voila

Smacznego!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj na forum :smile: Myślę, że taka sałatka jest mile widziana w towarzystwie grillowanych przysmaków :smile: Ja osobiście lubię takie sałatki :mrgreen: Wróciło lato więc będzie można znowu grillować popołudniami, wieczorami... :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na grilla najlepsza jest sałatka: - 2 średnie pomidory - 4 ogórki kiszone (ewentualnie małosolne) - 3 jajka ugotowane na twardo - łyżka majonezu Składniki kroimy w kostkę i mieszamy ze sobą po czym odstawiamy je na godzinę do lodówki, żeby pomidory i ogórki puściły trochę soku. Następnie dodajemy majonez i mieszamy. Do smaku przyprawiamy pieprzem. Najlepsze co może być do kiełbaski i karkówki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość wojtek22

Salatka prosta i latwa do zrobienia ale ja widze jej jeden minus. Trzeba ja zjeśćod razu, na drugi dzien może smakuje ok ale wygląda strasznie. A ja jedzienia nie lubię wyrzucać, więc jak mogę to jej nie robie a jeśli robię to w małej ilości. Wole odzielnie podać warzywa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość maksiu

A może najzwyklejsza sałata lodowa/ kapusta pekińska, kukurydza, ogórki świeże, pomidor, papryka... wrzucasz co chcesz i dodajesz oliwe z oliwek lub sos vinegrette. Jakie macie jeszcze przepisy na grillowe salatki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mój przepis na sałatkę na grila jest równie podobna. świeże pomidory, ogórki sałata pekińska (ewentualnie lodowa) wszystko kroimy w kosteczke dodajemy kukurydze a na koniec dodaje 2 sosy sałatkowe formy knorr i gotowa do przysmaków z grilla ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To moja ulubiona sałatka- obok sałatki ziemniaczanej-  na grilla.

Najważniejsze, żeby nie było w niej sałat, a już na pewno nie kapusta pekińska.

Lubię jak wszystkie składniki się ze sobą wymieszają i robi się taki pyszny sosik pomidorowo- fetowo- oliwny :smile:

http://www.kulinarnatv.pl/film.php?id=74

Edytowane przez gabriellla

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zagotowana

Jeśli grill to koniecznie z jakąś sałatką! Jakoś nie przepadam za siedzeniem przy samym mięsie :D A salatka grecka nadaje się idealnie - moim zdaniem jest właśnie taka... letnia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi