Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Gość

Flaczki z drobiu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Flaczki z drobiu 1,5 l rosołu drobiowego, pół ugotowanej kury, 250 g ugotowanych żołądków drobiowych, 250 g marchewki, 150 g selera, 1 łyżka majeranku, pół łyżeczki imbiru mielonego, szczypta gałki muszkatołowej, 1 łyżka masła, 1 łyżka mąki, ostra papryka, sól, pieprz, można dodać szczyptę mielonego kminku Jeżeli gotujemy rosół z korpusów kurczaka lub indyka, wówczas dokupujemy 500 g piersi z kurczaka lub indyka, a skórę obieramy z ugotowanych korpusów. Ugotowane w rosole mięso, skórę, żołądki kroimy w paski. Warzywa obieramy i również kroimy w paski. Imbir zalewamy wrzątkiem i odstawiamy na 15 minut, późnej zlewamy do zupy tylko wodę imbirową. Na patelni rozgrzewamy masło i przesmażamy pokrojone warzywa. Pod koniec smażenia oprószamy mąką. Wszystkie składniki dodajemy do rosołu, przyprawiamy. Gotujemy, aż warzywa zmiękną. Można dosypać szczyptę mielonego kminku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja robię te "flaczki" z udek (ok.3-4 szt)lub całego kurczaka- bez dodawania żołądków,bo moja rodzinka nie przepada. Polecam,pyszne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też takie flaczki robię z udek/1-2 szt/ ale dodatkowo zagniatam ciasto z jednego jajka,wrzucam do zamrażarki na 1-2 godziny, a następnie ścieram na tarce z dużymi oczkami .Doprawiam jak tradycyjne flaczki. Nazywamy to zupą flaczkową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja równiez robię taka zupe, ale zamiast żołądków daje serca kurzęce( osobno gotowane) no i całego kurczaka oraz przyprawe do flaków. Tez jest pyszna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi