Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :grin:

Dużymi krokami zbliża się do nas dłuuugi majowy weekend!  :biggrin:

Jakie mamcie plany? ;-) Wyjazd (góry, morze), odpoczynek w gronie rodzinnym, może praca...

Jaki macie przepis na aktywny weekend?

Pewnie w ruch pójdą grille  :mrgreen: Jak tam przygotowania? 

Ja dzisiaj rano byłam na zakupach, i myślałam, że nie wyjdę ze sklepu, tłok, wszędzie kolejki, wszyscy robią takie zapasy że... szok  :wacko:

Co dobrego będziecie rzucać na ruszt?

Ja mam w planie kiełbaskę, szaszłyki z kurczakiem, kolorową papryką i cebulką, i jeszcze będą steki, muszę je dzień wcześniej zamarynować (będzie to marynata miodowa, bo chodzi za mną od jakiegoś już czasu ;-))

No i oczywiście sałatki: jedna taka mało składnikowa z porem, a druga na zielono z zieloną sałatą i szczypiorkiem z mojego ogórka, bo już jest fajny duży, do jedzenia gotowy :smile:

Już się tłumaczę sami tego nie zjemy, będą goście, którzy pomogą nam to wszystko opanować  :mrgreen:

Miłego odpoczynku dla Was Kochani :grin: Oby nam pogoda dopisała :smile:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My dopiero dzisiaj zaczynamy grilowanie :).Pogoda wymarzona , cieplutko , słonecznie , zielono wkoło .

Kurczak na piwie , ziemniaki pieczone .

Na jutro szaszłyki , kiełbaska z grilla .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie majowy weekend to ma tylko mąż a ja niestety głównie praca i spanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My w ten weekend postawiliśmy na ryby grillowane...był łosoś pieczony na grillu,tatar z łososia,pstrąg grillowany z warzywami w folii aluminiowej i dorsz duszony w śmietanie i porach :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lato to dobra pora na grillowanie,w każdy weekend o ile pogoda dopisuje. 

Najszybciej i najwygodniej wychodzą  kiełbaski. Humor również trzeba zamówić,bo bez niego nic nie uda się.

Trwa weekend na pewno znajdą się chętni na grillowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno w najbliższy weekend ma być ok 30 stopni, przynajmniej w moim łódźkim regionie. Także grillowanie będzie na pewno :) A po jedzieniu obowiązkowo turniej w badmintona :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Maj i kolejne miesiące szybko minęły... mamy już sierpień i kolejny długi weekend przed nami - fajnie - tym razem wakacyjny  :biggrin:

Mam tylko nadzieję, że pogoda nam dopisze, pokaże się słoneczko i będzie ciepło, bo teraz zrobiło się zimno, a ja się tak do tego ciepełka przyzwyczaiłam  :happy:

My dzisiaj wybieramy się na ognisko i pieczonki - uwielbiam je  :wub: a w weekend na pewno skusimy się na grilla  :mrgreen: A Wy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj, tak :D

Ten weekend też jest ciepły i słoneczny, także można grillować i wypoczywać na świeżym powietrzu :D

Miłego weekendu wszystkim życzę :smile:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi